Portal o chińskich samochodach.
Rzetelnie, praktycznie, obiektywnie.

MG ZS

MG ZS to SUV marki MG z koncernu SAIC Motor. W polskich cennikach: 8 wersji (benzyna, hybryda).

MG ZS
Zdjęcie: „2024 MG ZS Hybrid+ (France) front view.png”, autor: La Revue Automobile, Wikimedia Commons, licencja CC BY 3.0, zamazane tablice rejestracyjne

Cena w promocji od

72 500 zł

Promocja dotyczy aut z rocznika 2026. Cena katalogowa od 85 500 zł.

NadwozieSUV
Napędbenzyna, hybryda
Moc115–197 KM
Skrzyniaautomatyczna, manualna
Napęd kółprzedni
Ocena Euro NCAP4 gwiazdki (2024): hybryda; brak oceny: benzyna
Gwarancja7 lat lub 150 000 km
Przeglądyco 12 miesięcy lub 24 000 km
Wersje w cennikach8
Rejestracje w 2026 r.*5205

Porównaj z innym modelem

Wersje i ceny

WersjaRocznikSilnikSkrzyniaNapęd kółCena katalogowaCena promocyjnaNajniższa cena z 30 dni
MG ZS Standard20261.5 benzyna 115 KMmanualna (5 biegów)przedni85 500 zł72 500 zł80 500 zł
MG ZS Excite20261.5 benzyna 115 KMmanualna (5 biegów)przedni98 900 zł85 900 zł93 900 zł
MG ZS Hybrid+ Standard20261.5 hybryda 197 KMautomatyczna (3 biegi)przedni98 900 zł88 900 zł93 900 zł
MG ZS Hybrid+ Excite20261.5 hybryda 197 KMautomatyczna (3 biegi)przedni107 800 zł97 800 zł102 800 zł
MG ZS Hybrid+ Exclusive20261.5 hybryda 197 KMautomatyczna (3 biegi)przedni116 700 zł106 700 zł111 700 zł
MG ZS Hybrid+ Standard20251.5 hybryda 197 KMautomatyczna (3 biegi)przedni98 900 zł84 400 zł88 900 zł
MG ZS Hybrid+ Excite20251.5 hybryda 197 KMautomatyczna (3 biegi)przedni107 800 zł93 300 zł97 800 zł
MG ZS Hybrid+ Exclusive20251.5 hybryda 197 KMautomatyczna (3 biegi)przedni116 700 zł102 200 zł106 700 zł

Ceny brutto w złotych według cenników producenta (źródła niżej). „—” oznacza, że cennik nie podaje tej ceny dla wersji. Najniższa cena z 30 dni to cena sprzed obniżki, którą cennik podaje przy promocji.

Dane techniczne

Parametr1.5 benzyna 115 KM1.5 hybryda 197 KM
Pojemność silnika1495 cm³1498 cm³
Moc115 KM (85 kW)197 KM
Moment obrotowy148 Nm465 Nm
Skrzynia biegówmanualna (5 biegów)automatyczna (3 biegi)
Napęd kółprzedniprzedni
Przyspieszenie 0–100 km/h12,5 s8,7 s
Prędkość maksymalna179 km/h168 km/h
Zużycie paliwa6,5 l/100 km5,0–5,1 l/100 km
Emisja CO₂145 g/km113–115 g/km
Pojemność baterii—1,83 kWh (brutto)
Długość4430 mm4430 mm
Szerokość1818 mm1818 mm
Wysokość1635 mm1635 mm
Rozstaw osi2610 mm2610 mm
Bagażnik443 / 1457 l do dachu443 / 1457 l do dachu
Masa1255–1260 kg1380–1420 kg
Dopuszczalna masa całkowita1705–1710 kg1830–1890 kg
Liczba miejsc55
Liczba drzwi—5
Uciąg (przyczepa z hamulcem)500 kg500 kg
Norma emisji spalinEuro 6E EAEuro 6 e bis
Ocena Euro NCAPbrak oceny4 gwiazdki (2024)
Euro NCAP: ochrona dorosłych—75 %
Euro NCAP: ochrona dzieci—82 %
Euro NCAP: ochrona niechronionych uczestników ruchu—73 %
Euro NCAP: systemy wspomagania bezpieczeństwa—76 %
Limit amortyzacji w firmie100 000 zł100 000 zł

Dane z cenników i stron producenta. Tam, gdzie producent ich nie podaje, część wartości pochodzi z rejestrów (źródła niżej). „—” oznacza brak wartości w dokumentach. Bagażnik: pojemność podstawowa / po złożeniu siedzeń w litrach. Liczba bez dopisku to pomiar według normy VDA do półki (rolety); dopisek podaje, jak mierzył producent. „Do dachu” daje więcej litrów niż pomiar do półki, a przy „metodzie niepodanej” dokument nie mówi, jak liczono — takich liczb nie da się wprost porównać. Przy autach 7-osobowych podajemy pojemność przy złożonym 3. rzędzie (układ 5-miejscowy), gdy dokument ją podaje. Ocena Euro NCAP: liczba gwiazdek, rok oceny i wyniki procentowe czterech obszarów według euroncap.com (odnośnik w źródłach); niechronieni uczestnicy ruchu to piesi, rowerzyści i motocykliści. Euro NCAP podaje, że ocena jest ważna 6 lat. „Brak oceny”: Euro NCAP nie opublikował oceny tej wersji (stan na 27.09.2026). Gwarancja i przeglądy (w podsumowaniu u góry): według cennika, katalogu albo strony producenta (źródła niżej), naszymi słowami. Wiążące warunki podaje dokument gwarancyjny auta. Limit amortyzacji w firmie: od 1 stycznia 2026 r. koszty samochodu osobowego (amortyzacja, raty leasingu i najmu) liczy się do 225 000 zł dla auta elektrycznego, 150 000 zł, gdy emisja CO₂ jest niższa niż 50 g/km, i 100 000 zł przy emisji 50 g/km i wyższej (ustawy o PIT i CIT, źródło niżej). Wartość wyliczona z emisji CO₂ wersji; ustawa bierze emisję z centralnej ewidencji pojazdów, czyli z dowodu rejestracyjnego konkretnego auta. Auta wprowadzone do ewidencji środków trwałych przed 2026 r. rozlicza się według dawnych przepisów.

Wyposażenie

WyposażenieStandardExciteHybrid+ Standard (2026)Hybrid+ Excite (2026)Hybrid+ ExclusiveHybrid+ Standard (2025)Hybrid+ Excite (2025)
Tempomat adaptacyjny——taktaktaktaktak
Asystent utrzymania pasa ruchutaktaktaktaktaktaktak
Monitorowanie martwego polataktaktaktaktaktaktak
Kamera 360°nietaknienietaknienie
Kamera cofaniatakw ramach kamery 360°taktakw ramach kamery 360°taktak
Czujniki parkowania z tyłutaktaktaktaktaktaktak
Podgrzewane fotele przednienietaknienietaknienie
Podgrzewana kierownica——nienietaknienie
Elektrycznie regulowany fotel kierowcynietaknienietaknienie
Dostęp bezkluczykowynietaknietaktaknietak
Dach panoramiczny lub szyberdach——nienie———
Apple CarPlaytaktaktaktaktaktaktak
Android Autotaktaktaktaktaktaktak

Wybrane pozycje wyposażenia według dokumentów producenta — cennika, konfiguratora albo strony modelu (źródła niżej) — naszymi nazwami: „tak” — w standardzie wersji, „opcja” — za dopłatą (z ceną, gdy dokument ją podaje), „nie” — dokument podaje, że wersja tego nie ma, „—” — dokument nie wymienia tej pozycji. Pełną listę wyposażenia podaje producent. „W ramach kamery 360°” — cennik nie wymienia osobnej kamery cofania, bo wersja ma kamerę 360°, która pokazuje też obraz z tyłu.

Zdjęcia

Źródła

Reklama

BestPolisa.pl

Ubezpieczenie samochodu

Pakiety OC, AC, NNW i Assistance od wielu towarzystw, dopasowane do Twoich potrzeb.

Multiagencja ubezpieczeniowa.
Dobre ubezpieczenie w korzystnej cenie.