MG4 to hatchback marki MG z koncernu SAIC Motor. W polskich cennikach: 12 wersji (elektryczny).

Cena w promocji od
100 900 zł
Promocja dotyczy aut z rocznika 2024. Cena katalogowa od 130 900 zł.
| Nadwozie | hatchback |
|---|---|
| Napęd | elektryczny |
| Moc | 170–435 KM |
| Napęd kół | tylny |
| Zasięg (elektryczny) | do 530 km |
| Ocena Euro NCAP | 5 gwiazdek (2022) |
| Ocena Green NCAP | 5 gwiazdek (2024): elektryczny 204 KM, 64 kWh, tylny; inne napędy: brak oceny |
| Gwarancja | 7 lat |
| Wersje w cennikach | 12 |
| Rejestracje w 2026 r.* | 119 |
Wersje i ceny
| Wersja | Rocznik | Silnik | Skrzynia | Napęd kół | Cena katalogowa | Cena promocyjna | Najniższa cena z 30 dni |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MG4 Electric Standard 49 kWh | 2025 | elektryczny 170 KM | — | tylny | 130 900 zł | 105 900 zł | 110 000 zł |
| MG4 Electric Comfort 64 kWh | 2025 | elektryczny 204 KM | — | tylny | 147 600 zł | 122 600 zł | 126 700 zł |
| MG4 Electric Luxury 49 kWh | 2025 | elektryczny 170 KM | — | tylny | 152 300 zł | 127 300 zł | 135 900 zł |
| MG4 Electric Luxury 64 kWh | 2025 | elektryczny 204 KM | — | tylny | 156 300 zł | 131 300 zł | 135 400 zł |
| MG4 Electric Luxury LR 77 kWh | 2025 | elektryczny 245 KM | — | tylny | 171 600 zł | 146 600 zł | 150 700 zł |
| MG4 Electric XPower 64 kWh | 2025 | elektryczny 435 KM | — | — | 175 600 zł | 150 600 zł | 154 700 zł |
| MG4 Electric Standard 49 kWh | 2024 | elektryczny 170 KM | — | tylny | 130 900 zł | 100 900 zł | 110 000 zł |
| MG4 Electric Comfort 64 kWh | 2024 | elektryczny 204 KM | — | tylny | 147 600 zł | 117 600 zł | 126 700 zł |
| MG4 Electric Luxury 49 kWh | 2024 | elektryczny 170 KM | — | tylny | 152 300 zł | 122 300 zł | 131 400 zł |
| MG4 Electric Luxury 64 kWh | 2024 | elektryczny 204 KM | — | tylny | 156 300 zł | 126 300 zł | 135 400 zł |
| MG4 Electric Luxury LR 77 kWh | 2024 | elektryczny 245 KM | — | tylny | 171 600 zł | 141 600 zł | 150 700 zł |
| MG4 Electric XPower 64 kWh | 2024 | elektryczny 435 KM | — | — | 175 600 zł | 145 600 zł | 154 700 zł |
Ceny brutto w złotych według cenników producenta (źródła niżej). „—” oznacza, że cennik nie podaje tej ceny dla wersji. Najniższa cena z 30 dni to cena sprzed obniżki, którą cennik podaje przy promocji.
Dane techniczne
| Parametr | elektryczny 170 KM, 49 kWh, tylny | elektryczny 204 KM, 64 kWh, tylny | elektryczny 245 KM, 77 kWh, tylny | elektryczny 435 KM, 64 kWh |
|---|---|---|---|---|
| Moc | 170 KM (125 kW) | 204 KM (150 kW) | 245 KM (180 kW) | 435 KM (320 kW) |
| Moment obrotowy | 250 Nm | 250 Nm | 350 Nm | 600 Nm |
| Napęd kół | tylny | tylny | tylny | — |
| Przyspieszenie 0–100 km/h | 7,6 s | 7,1 s | 6,5 s | 3,8 s |
| Prędkość maksymalna | 160 km/h | 160 km/h | 180 km/h | 200 km/h |
| Emisja CO₂ | 0 g/km | 0 g/km | 0 g/km | 0 g/km |
| Zużycie energii | 16,8–17,0 kWh/100 km | 16,0–16,4 kWh/100 km | 16,1 kWh/100 km | 19,0 kWh/100 km |
| Pojemność baterii | 49 kWh (brutto) | 64 kWh (brutto) | 77 kWh (brutto) | 64 kWh (brutto) |
| Zasięg | 330–350 km | 450–465 km | 530 km | 400 km |
| Ładowanie DC (maks.) | 88 kW | 140 kW | 144 kW | 140 kW |
| Ładowanie AC (maks.) | 6,6 kW | 11 kW | 11 kW | 11 kW |
| Długość | 4287 mm | 4287 mm | 4287 mm | 4287 mm |
| Szerokość | 1836 mm | 1836 mm | 1836 mm | 1836 mm |
| Wysokość | 1504–1516 mm | 1504–1516 mm | 1516 mm | 1516 mm |
| Rozstaw osi | 2705 mm | 2705 mm | 2705 mm | 2705 mm |
| Bagażnik | 350–363 / 1165–1177 l (metoda niepodana) | 350–363 / 1165–1177 l (metoda niepodana) | 363 / 1165 l (metoda niepodana) | 363 / 1177 l (metoda niepodana) |
| Masa | 1620–1645 kg | 1651–1675 kg | 1751 kg | 1803 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2093 kg | 2123–2133 kg | 2209 kg | 2261 kg |
| Liczba miejsc | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Liczba drzwi | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Uciąg (przyczepa z hamulcem) | 500 kg | 500 kg | 500 kg | 500 kg |
| Ocena Euro NCAP | 5 gwiazdek (2022) | 5 gwiazdek (2022) | 5 gwiazdek (2022) | 5 gwiazdek (2022) |
| Euro NCAP: ochrona dorosłych | 83 % | 83 % | 83 % | 83 % |
| Euro NCAP: ochrona dzieci | 80 % | 80 % | 80 % | 80 % |
| Euro NCAP: ochrona niechronionych uczestników ruchu | 75 % | 75 % | 75 % | 75 % |
| Euro NCAP: systemy wspomagania bezpieczeństwa | 78 % | 78 % | 78 % | 78 % |
| Ocena Green NCAP | brak oceny | 5 gwiazdek (2024) | brak oceny | brak oceny |
| Green NCAP: czyste powietrze | — | 10/10 | — | — |
| Green NCAP: efektywność energetyczna | — | 9,2/10 | — | — |
| Green NCAP: gazy cieplarniane | — | 9,4/10 | — | — |
| Limit amortyzacji w firmie | 225 000 zł | 225 000 zł | 225 000 zł | 225 000 zł |
Dane z cenników i stron producenta. Tam, gdzie producent ich nie podaje, część wartości pochodzi z rejestrów (źródła niżej). „—” oznacza brak wartości w dokumentach. Bagażnik: pojemność podstawowa / po złożeniu siedzeń w litrach. Liczba bez dopisku to pomiar według normy VDA do półki (rolety); dopisek podaje, jak mierzył producent. „Do dachu” daje więcej litrów niż pomiar do półki, a przy „metodzie niepodanej” dokument nie mówi, jak liczono — takich liczb nie da się wprost porównać. Przy autach 7-osobowych podajemy pojemność przy złożonym 3. rzędzie (układ 5-miejscowy), gdy dokument ją podaje. Ocena Euro NCAP: liczba gwiazdek, rok oceny i wyniki procentowe czterech obszarów według euroncap.com (odnośnik w źródłach); niechronieni uczestnicy ruchu to piesi, rowerzyści i motocykliści. Euro NCAP podaje, że ocena jest ważna 6 lat. Ocena Green NCAP (ekologiczna): liczba gwiazdek (od 0 do 5, co pół), rok oceny i trzy wskaźniki w skali 0–10 według greenncap.com (odnośnik w źródłach). Czyste powietrze to emisja zanieczyszczeń, efektywność energetyczna — zużycie energii, a gazy cieplarniane — emisja CO₂ i innych gazów razem z wytworzeniem paliwa albo prądu. Od 2025 r. wszystkie trzy wskaźniki obejmują cały cykl życia auta, od produkcji po złomowanie, i Green NCAP podaje, że takich ocen nie da się wprost porównać z wcześniejszymi. Green NCAP bada jeden wariant napędu, więc ocena stoi tylko przy wersjach z tym napędem. „Brak oceny” przy Green NCAP: Green NCAP nie badał tego napędu (stan na 29.09.2026). Gwarancja i przeglądy (w podsumowaniu u góry): według cennika, katalogu albo strony producenta (źródła niżej), naszymi słowami. Wiążące warunki podaje dokument gwarancyjny auta. Limit amortyzacji w firmie: od 1 stycznia 2026 r. koszty samochodu osobowego (amortyzacja, raty leasingu i najmu) liczy się do 225 000 zł dla auta elektrycznego, 150 000 zł, gdy emisja CO₂ jest niższa niż 50 g/km, i 100 000 zł przy emisji 50 g/km i wyższej (ustawy o PIT i CIT, źródło niżej). Wartość wyliczona z emisji CO₂ wersji; ustawa bierze emisję z centralnej ewidencji pojazdów, czyli z dowodu rejestracyjnego konkretnego auta. Auta wprowadzone do ewidencji środków trwałych przed 2026 r. rozlicza się według dawnych przepisów.
Wyposażenie
| Wyposażenie | Electric Standard 49 kWh / Electric Comfort 64 kWh | Electric Luxury 49 kWh / Electric Luxury 64 kWh | Electric Luxury LR 77 kWh / Electric XPower 64 kWh |
|---|---|---|---|
| Tempomat adaptacyjny | tak | tak | tak |
| Asystent utrzymania pasa ruchu | tak | tak | tak |
| Monitorowanie martwego pola | nie | tak | tak |
| Kamera 360° | nie | tak | tak |
| Kamera cofania | tak | w ramach kamery 360° | w ramach kamery 360° |
| Czujniki parkowania z tyłu | tak | tak | tak |
| Podgrzewane fotele przednie | nie | tak | tak |
| Podgrzewana kierownica | nie | tak | tak |
| Elektrycznie regulowany fotel kierowcy | nie | tak | tak |
| Dostęp bezkluczykowy | tak | tak | tak |
| Bezprzewodowa ładowarka do telefonu | nie | tak | tak |
| Apple CarPlay | tak | tak | tak |
| Android Auto | tak | tak | tak |
| Nawigacja | tak | tak | tak |
| Pompa ciepła | nie | nie | tak |
| V2L — zasilanie urządzeń z baterii auta | tak | tak | tak |
Wybrane pozycje wyposażenia według dokumentów producenta — cennika, konfiguratora albo strony modelu (źródła niżej) — naszymi nazwami: „tak” — w standardzie wersji, „opcja” — za dopłatą (z ceną, gdy dokument ją podaje), „nie” — dokument podaje, że wersja tego nie ma, „—” — dokument nie wymienia tej pozycji. Pełną listę wyposażenia podaje producent. „W ramach kamery 360°” — cennik nie wymienia osobnej kamery cofania, bo wersja ma kamerę 360°, która pokazuje też obraz z tyłu.
Zdjęcia

Źródła
- Cennik (PDF): Cennik_MG4_EV_R25_26_06_2026.pdf, ważny 01.07.2026–30.09.2026, pobrano 24.09.2026
- Strona modelu: mgmotor.pl/model/mg4, pobrano 25.09.2026
- Ocena Euro NCAP: euroncap.com/assessments/mg/4+electric/1001, pobrano 27.09.2026
- Ocena Green NCAP: greenncap.com/assessments/mg-4-2024-0155, stan listy ocen na 29.09.2026
- Opracowanie własne na podstawie danych o rejestracjach z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), © Ministerstwo Cyfryzacji, licencja CC BY 4.0 (warunki licencji)
- Opracowanie własne na podstawie danych z rejestru pojazdów RDW (Holandia, opendata.rdw.nl), domena publiczna (CC0 1.0) (warunki licencji)
- * Nowe auta kupione w polskich salonach, zarejestrowane od 1 stycznia do 23 września 2026 r. Źródło: CEPiK (formułka wyżej).
- Limit amortyzacji: art. 23 ust. 1 pkt 4 i 47a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i art. 16 ust. 1 pkt 4 i 49a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w brzmieniu od 1.01.2026 nadanym ustawą z 2 grudnia 2021 r. (Dz.U. 2021 poz. 2269)
- Zdjęcia: Wikimedia Commons, autor i licencja w podpisie każdego zdjęcia.