Portal o chińskich samochodach.
Rzetelnie, praktycznie, obiektywnie.

Forthing T-Five

Forthing T-Five to SUV marki Forthing z koncernu Dongfeng. W polskich cennikach: 5 wersji (benzyna, hybryda, hybryda plug-in).

Forthing T-Five
Zdjęcie: „DFM Forthing 5 AMA Marbach 2025 DSC 8609.jpg”, autor: Alexander Migl, Wikimedia Commons, licencja CC BY-SA 4.0, zamazane tablice rejestracyjne

Cena w promocji od

99 900 zł

Promocja dotyczy aut z rocznika 2025.

NadwozieSUV
Napędbenzyna, hybryda, hybryda plug-in
Moc163–177 KM
Skrzyniajednobiegowa, dwusprzęgłowa
Napęd kółtylny, przedni
Ocena Euro NCAPbrak oceny
Gwarancja5 lat lub 150 000 km
lakier: 3 lata
perforacja nadwozia: 5 lat
Wersje w cennikach5
Rejestracje w 2026 r.*229

Porównaj z innym modelem

Wersje i ceny

WersjaRocznikSilnikSkrzyniaNapęd kółCena katalogowaCena promocyjnaNajniższa cena z 30 dni
Forthing T-Five20261.5 benzyna 177 KMdwusprzęgłowa (7 biegów)przedni—109 900 zł135 900 zł
Forthing T-Five HEV20261.5 hybrydajednobiegowaprzedni—135 900 zł155 900 zł
Forthing T-Five REEV20261.5 hybryda plug-in 163 KMjednobiegowatylny—145 900 zł159 900 zł
Forthing T-Five20251.5 benzyna 177 KMdwusprzęgłowa (7 biegów)przedni135 900 zł*99 900 zł115 900 zł
Forthing T-Five HEV20251.5 hybrydajednobiegowaprzedni—119 900 zł155 900 zł

Ceny brutto w złotych według cenników producenta (źródła niżej). „—” oznacza, że cennik nie podaje tej ceny dla wersji. Najniższa cena z 30 dni to cena sprzed obniżki, którą cennik podaje przy promocji. * Kwota przekreślona w cenniku obok ceny promocyjnej; cennik nie mówi, czy to cena katalogowa.

Dane techniczne

Parametr1.5 benzyna 177 KM, przedni1.5 hybryda, przedni1.5 hybryda plug-in 163 KM, tylny
Pojemność silnika1481 cm³1493 cm³1497 cm³
Moc177 KM (130 kW)—163 KM (120 kW)
Moc silnika elektrycznego—177 KM163 KM
Moment obrotowy260 Nm—240 Nm
Skrzynia biegówdwusprzęgłowa (7 biegów)jednobiegowajednobiegowa
Napęd kółprzedniprzednitylny
Przyspieszenie 0–100 km/h9,5 s9,0 s10,9 s
Prędkość maksymalna180 km/h180 km/h180 km/h
Zużycie paliwa7,7 l/100 km6,1 l/100 km0,8 l/100 km
Emisja CO₂175 g/km142 g/km20 g/km
Zużycie energii——16,0 kWh/100 km
Typ baterii——LFP
Zasięg——200 km
Ładowanie AC (maks.)——6,6 kW
Długość4565 mm4595 mm4600 mm
Szerokość1860 mm1865 mm1860 mm
Wysokość1690 mm1680 mm1690 mm
Rozstaw osi2715 mm2715 mm2715 mm
Bagażnik480 / 1480 l (metoda niepodana)480 / 1480 l (metoda niepodana)480 / 1480 l (metoda niepodana)
Masa1625 kg *1775 kg *1885 kg *
Dopuszczalna masa całkowita1925 kg2075 kg2185 kg
Liczba miejsc55—
Ocena Euro NCAPbrak ocenybrak ocenybrak oceny
Limit amortyzacji w firmie100 000 zł100 000 zł150 000 zł

Dane z cenników i stron producenta. Tam, gdzie producent ich nie podaje, część wartości pochodzi z rejestrów (źródła niżej). „—” oznacza brak wartości w dokumentach. Bagażnik: pojemność podstawowa / po złożeniu siedzeń w litrach. Liczba bez dopisku to pomiar według normy VDA do półki (rolety); dopisek podaje, jak mierzył producent. „Do dachu” daje więcej litrów niż pomiar do półki, a przy „metodzie niepodanej” dokument nie mówi, jak liczono — takich liczb nie da się wprost porównać. Przy autach 7-osobowych podajemy pojemność przy złożonym 3. rzędzie (układ 5-miejscowy), gdy dokument ją podaje. * Masa pojazdu gotowego do jazdy z kierowcą (75 kg), według konwencji UE. Zasięg według dokumentu producenta; nie każdy dokument podaje metodę pomiaru. „Brak oceny”: Euro NCAP nie opublikował oceny tej wersji (stan na 27.09.2026). Typ baterii według dokumentu wersji: LFP to ogniwa litowo-żelazowo-fosforanowe, NMC — litowo-niklowo-manganowo-kobaltowe. Gwarancja i przeglądy (w podsumowaniu u góry): według cennika, katalogu albo strony producenta (źródła niżej), naszymi słowami. Wiążące warunki podaje dokument gwarancyjny auta. Limit amortyzacji w firmie: od 1 stycznia 2026 r. koszty samochodu osobowego (amortyzacja, raty leasingu i najmu) liczy się do 225 000 zł dla auta elektrycznego, 150 000 zł, gdy emisja CO₂ jest niższa niż 50 g/km, i 100 000 zł przy emisji 50 g/km i wyższej (ustawy o PIT i CIT, źródło niżej). Wartość wyliczona z emisji CO₂ wersji; ustawa bierze emisję z centralnej ewidencji pojazdów, czyli z dowodu rejestracyjnego konkretnego auta. Auta wprowadzone do ewidencji środków trwałych przed 2026 r. rozlicza się według dawnych przepisów.

Wyposażenie

WyposażenieForthing T-Five (2026)HEVREEVForthing T-Five (2025)
Tempomat adaptacyjnytaktaktaktak
Asystent utrzymania pasa ruchutaktaktaktak
Monitorowanie martwego polataktaktaktak
Kamera 360°taktaktaktak
Kamera cofaniataktaktaktak
Czujniki parkowania z przodutaktak—tak
Czujniki parkowania z tyłutaktaktaktak
Podgrzewane fotele przednietaktak—tak
Wentylowane fotele przednie—tak—tak
Elektrycznie regulowany fotel kierowcytaktak—tak
Pamięć ustawień fotela kierowcy—taktak—
Dostęp bezkluczykowytaktaktaktak
Elektrycznie otwierana klapa bagażnikataktaktaktak
Dach panoramiczny lub szyberdachtaktaktaktak
Bezprzewodowa ładowarka do telefonutaktaktaktak
Apple CarPlaytaktaktaktak
Android Autotaktaktaktak

Wybrane pozycje wyposażenia według dokumentów producenta — cennika, konfiguratora albo strony modelu (źródła niżej) — naszymi nazwami: „tak” — w standardzie wersji, „opcja” — za dopłatą (z ceną, gdy dokument ją podaje), „nie” — dokument podaje, że wersja tego nie ma, „—” — dokument nie wymienia tej pozycji. Pełną listę wyposażenia podaje producent.

Zdjęcia

Źródła

Reklama

BestPolisa.pl

Ubezpieczenie samochodu

Pakiety OC, AC, NNW i Assistance od wielu towarzystw, dopasowane do Twoich potrzeb.

Multiagencja ubezpieczeniowa.
Dobre ubezpieczenie w korzystnej cenie.