Portal o chińskich samochodach.
Rzetelnie, praktycznie, obiektywnie.

Deepal S05

Deepal S05 to SUV marki Deepal z koncernu Changan. W polskich cennikach: 5 wersji (hybryda plug-in, elektryczny).

Deepal S05
Zdjęcie: „Changan Deepal S05 IAA 2025 DSC 1844.jpg”, autor: Alexander-93, Wikimedia Commons, licencja CC BY-SA 4.0

Cena katalogowa od

149 900 zł

NadwozieSUV
Napędhybryda plug-in, elektryczny
Moc258–435 KM
Skrzyniaautomatyczna
Napęd kółprzedni, tylny, 4×4
Zasięg (elektryczny)do 485 km
Ocena Euro NCAP5 gwiazdek (2025): elektryczny; brak oceny: hybryda plug-in
Gwarancja7 lat lub 160 000 km
bateria i napęd elektryczny: 8 lat lub 200 000 km
perforacja nadwozia: 12 lat
Wersje w cennikach5
Rejestracje w 2026 r.*15

Porównaj z innym modelem

Wersje i ceny

WersjaRocznikSilnikSkrzyniaNapęd kółCena katalogowa
Deepal S05 PHEV Pro FWD20261.5 hybryda plug-in 258 KMautomatycznaprzedni149 900 zł
Deepal S05 PHEV Max FWD20261.5 hybryda plug-in 258 KMautomatycznaprzedni164 900 zł
Deepal S05 Pro RWD2026elektryczny 272 KM—tylny169 900 zł
Deepal S05 Max RWD2026elektryczny 272 KM—tylny179 900 zł
Deepal S05 Max AWD2026elektryczny 435 KM—4×4187 900 zł

Ceny brutto w złotych według cenników producenta (źródła niżej). „—” oznacza, że cennik nie podaje tej ceny dla wersji.

Dane techniczne

Parametr1.5 hybryda plug-in 258 KM, przednielektryczny 272 KM, tylnyelektryczny 435 KM, 4×4
Pojemność silnika1497 cm³——
Moc258 KM (190 kW)272 KM (200 kW)435 KM (320 kW)
Moment obrotowy300 Nm290 Nm502 Nm
Skrzynia biegówautomatyczna——
Napęd kółprzednitylny4×4
Przyspieszenie 0–100 km/h7,9 s7,5 s5,5 s
Prędkość maksymalna180 km/h180 km/h180 km/h
Zużycie paliwa2,0 l/100 km——
Emisja CO₂47 g/km0 g/km0 g/km
Zużycie energii—15,9 kWh/100 km17,5 kWh/100 km
Typ bateriiLFPLFPLFP
Zasięg100 km485 km445 km
Ładowanie DC (maks.)55 kW200 kW200 kW
Ładowanie AC (maks.)11 kW11 kW11 kW
Długość4598 mm4598 mm4598 mm
Szerokość1900 mm1900 mm1900 mm
Wysokość1600 mm1600 mm1600 mm
Rozstaw osi2880 mm2880 mm2880 mm
Bagażnik552 / 1310 l (metoda niepodana)492 / 1250 l (metoda niepodana)492 / 1250 l (metoda niepodana)
Masa1850 kg1940 kg2040 kg
Dopuszczalna masa całkowita2280 kg2370 kg2470 kg
Liczba miejsc555
Liczba drzwi—5—
Uciąg (przyczepa z hamulcem)1600 kg1600 kg1600 kg
Ocena Euro NCAPbrak oceny5 gwiazdek (2025)5 gwiazdek (2025)
Euro NCAP: ochrona dorosłych—94 %94 %
Euro NCAP: ochrona dzieci—87 %87 %
Euro NCAP: ochrona niechronionych uczestników ruchu—78 %78 %
Euro NCAP: systemy wspomagania bezpieczeństwa—76 %76 %
Limit amortyzacji w firmie150 000 zł225 000 zł225 000 zł

Dane z cenników i stron producenta. Tam, gdzie producent ich nie podaje, część wartości pochodzi z rejestrów (źródła niżej). „—” oznacza brak wartości w dokumentach. Bagażnik: pojemność podstawowa / po złożeniu siedzeń w litrach. Liczba bez dopisku to pomiar według normy VDA do półki (rolety); dopisek podaje, jak mierzył producent. „Do dachu” daje więcej litrów niż pomiar do półki, a przy „metodzie niepodanej” dokument nie mówi, jak liczono — takich liczb nie da się wprost porównać. Przy autach 7-osobowych podajemy pojemność przy złożonym 3. rzędzie (układ 5-miejscowy), gdy dokument ją podaje. Ocena Euro NCAP: liczba gwiazdek, rok oceny i wyniki procentowe czterech obszarów według euroncap.com (odnośnik w źródłach); niechronieni uczestnicy ruchu to piesi, rowerzyści i motocykliści. Euro NCAP podaje, że ocena jest ważna 6 lat. „Brak oceny”: Euro NCAP nie opublikował oceny tej wersji (stan na 27.09.2026). Typ baterii według dokumentu wersji: LFP to ogniwa litowo-żelazowo-fosforanowe, NMC — litowo-niklowo-manganowo-kobaltowe. Gwarancja i przeglądy (w podsumowaniu u góry): według cennika, katalogu albo strony producenta (źródła niżej), naszymi słowami. Wiążące warunki podaje dokument gwarancyjny auta. Limit amortyzacji w firmie: od 1 stycznia 2026 r. koszty samochodu osobowego (amortyzacja, raty leasingu i najmu) liczy się do 225 000 zł dla auta elektrycznego, 150 000 zł, gdy emisja CO₂ jest niższa niż 50 g/km, i 100 000 zł przy emisji 50 g/km i wyższej (ustawy o PIT i CIT, źródło niżej). Wartość wyliczona z emisji CO₂ wersji; ustawa bierze emisję z centralnej ewidencji pojazdów, czyli z dowodu rejestracyjnego konkretnego auta. Auta wprowadzone do ewidencji środków trwałych przed 2026 r. rozlicza się według dawnych przepisów.

Wyposażenie

WyposażeniePHEV Pro FWDPHEV Max FWDPro RWDMax RWD / Max AWD
Tempomat adaptacyjnytaktaktaktak
Asystent utrzymania pasa ruchutaktaktaktak
Monitorowanie martwego polataktaktaktak
Kamera 360°taktaktaktak
Wyświetlacz na przedniej szybie (HUD)nietaknietak
Podgrzewane fotele przednienietaknietak
Wentylowane fotele przednienietaknietak
Podgrzewana kierownicanietaknietak
Elektrycznie regulowany fotel kierowcytaktaktaktak
Pamięć ustawień fotela kierowcynietaknietak
Dostęp bezkluczykowytaktaktaktak
Elektrycznie otwierana klapa bagażnikanietaknietak
Dach panoramiczny lub szyberdach——nieopcja (4 500 zł)
Bezprzewodowa ładowarka do telefonunietaknietak
Apple CarPlaytaktaktaktak
Android Autotaktaktaktak
Nawigacjataktaktaktak
Pompa ciepła——taktak
V2L — zasilanie urządzeń z baterii autataktak——

Wybrane pozycje wyposażenia według dokumentów producenta — cennika, konfiguratora albo strony modelu (źródła niżej) — naszymi nazwami: „tak” — w standardzie wersji, „opcja” — za dopłatą (z ceną, gdy dokument ją podaje), „nie” — dokument podaje, że wersja tego nie ma, „—” — dokument nie wymienia tej pozycji. Pełną listę wyposażenia podaje producent.

Zdjęcia

Źródła

Reklama

BestPolisa.pl

Ubezpieczenie samochodu

Pakiety OC, AC, NNW i Assistance od wielu towarzystw, dopasowane do Twoich potrzeb.

Multiagencja ubezpieczeniowa.
Dobre ubezpieczenie w korzystnej cenie.