Portal o chińskich samochodach.
Rzetelnie, praktycznie, obiektywnie.

Omoda 5

Omoda 5 to model marki Omoda z koncernu Chery. W polskich cennikach: 4 wersje (benzyna, hybryda).

Omoda 5
Zdjęcie: „2024 Omoda C5 (LWW) black front.jpg”, autor: Throwawayacc222, Wikimedia Commons, domena publiczna (CC0)

Cena w promocji od

107 900 zł

Promocja dotyczy aut z rocznika 2026. Cena katalogowa od 129 500 zł.

Napędbenzyna, hybryda
Moc147–224 KM
Skrzyniadwusprzęgłowa, automatyczna
Napęd kółprzedni
Ocena Euro NCAP5 gwiazdek (2022): benzyna; brak oceny: hybryda
Ocena Green NCAP2 gwiazdki (2024): 1.6 benzyna 147 KM; inne napędy: brak oceny
Gwarancja7 lat lub 150 000 km albo 3 lata bez limitu km
lakier: 3 lata
perforacja nadwozia: 12 lat
Wersje w cennikach4
Rejestracje w 2026 r.*4704

Porównaj z innym modelem

Wersje i ceny

WersjaRocznikSilnikSkrzyniaNapęd kółCena katalogowaCena promocyjnaNajniższa cena z 30 dni
Omoda 5 Essential20261.6 benzyna 147 KMdwusprzęgłowa (7 biegów)przedni115 500 zł*107 900 zł—
Omoda 5 Comfort20261.5 hybryda 224 KMautomatycznaprzedni119 500 zł*112 900 zł—
Omoda 5 Premium20261.6 benzyna 147 KMdwusprzęgłowa (7 biegów)przedni129 500 zł120 900 zł129 500 zł
Omoda 5 Premium20261.5 hybryda 224 KMautomatycznaprzedni136 500 zł*129 900 zł—

Ceny brutto w złotych według cenników producenta (źródła niżej). „—” oznacza, że cennik nie podaje tej ceny dla wersji. Najniższa cena z 30 dni to cena sprzed obniżki, którą cennik podaje przy promocji. * Kwota przekreślona w cenniku obok ceny promocyjnej; cennik nie mówi, czy to cena katalogowa.

Dane techniczne

Parametr1.6 benzyna 147 KM1.5 hybryda 224 KM
Pojemność silnika1598 cm³1499 cm³
Moc147 KM (108 kW)224 KM
Moc silnika elektrycznego—204 KM
Moment obrotowy275 Nm295 Nm
Skrzynia biegówdwusprzęgłowa (7 biegów)automatyczna
Napęd kółprzedniprzedni
Przyspieszenie 0–100 km/h10,1 s7,9 s
Prędkość maksymalna195 km/h175 km/h
Zużycie paliwa7,0 l/100 km5,3 l/100 km
Emisja CO₂159 g/km120 g/km
Pojemność baterii—1,83 kWh (brutto)
Długość4447 mm4447 mm
Szerokość1824 mm1824 mm
Wysokość1588 mm1588 mm
Rozstaw osi2610 mm2610 mm
Bagażnik370 / 1149 l300 / 1079 l
Masa1455 kg1546 kg
Dopuszczalna masa całkowita1849 kg2052 kg
Liczba miejsc55
Liczba drzwi—5
Uciąg (przyczepa z hamulcem)—750 kg
Norma emisji spalinEuro 6e (EB)Euro 6e (EB)
Ocena Euro NCAP5 gwiazdek (2022)brak oceny
Euro NCAP: ochrona dorosłych87 %—
Euro NCAP: ochrona dzieci87 %—
Euro NCAP: ochrona niechronionych uczestników ruchu68 %—
Euro NCAP: systemy wspomagania bezpieczeństwa88 %—
Ocena Green NCAP2 gwiazdki (2024)brak oceny
Green NCAP: czyste powietrze7,1/10—
Green NCAP: efektywność energetyczna3,1/10—
Green NCAP: gazy cieplarniane1,3/10—
Limit amortyzacji w firmie100 000 zł100 000 zł

Dane z cenników i stron producenta. Tam, gdzie producent ich nie podaje, część wartości pochodzi z rejestrów (źródła niżej). „—” oznacza brak wartości w dokumentach. Bagażnik: pojemność podstawowa / po złożeniu siedzeń w litrach, według normy VDA do półki (rolety). Ocena Euro NCAP: liczba gwiazdek, rok oceny i wyniki procentowe czterech obszarów według euroncap.com (odnośnik w źródłach); niechronieni uczestnicy ruchu to piesi, rowerzyści i motocykliści. Euro NCAP podaje, że ocena jest ważna 6 lat. „Brak oceny”: Euro NCAP nie opublikował oceny tej wersji (stan na 27.09.2026). Ocena Green NCAP (ekologiczna): liczba gwiazdek (od 0 do 5, co pół), rok oceny i trzy wskaźniki w skali 0–10 według greenncap.com (odnośnik w źródłach). Czyste powietrze to emisja zanieczyszczeń, efektywność energetyczna — zużycie energii, a gazy cieplarniane — emisja CO₂ i innych gazów razem z wytworzeniem paliwa albo prądu. Od 2025 r. wszystkie trzy wskaźniki obejmują cały cykl życia auta, od produkcji po złomowanie, i Green NCAP podaje, że takich ocen nie da się wprost porównać z wcześniejszymi. Green NCAP bada jeden wariant napędu, więc ocena stoi tylko przy wersjach z tym napędem. „Brak oceny” przy Green NCAP: Green NCAP nie badał tego napędu (stan na 29.09.2026). Gwarancja i przeglądy (w podsumowaniu u góry): według cennika, katalogu albo strony producenta (źródła niżej), naszymi słowami. Wiążące warunki podaje dokument gwarancyjny auta. Limit amortyzacji w firmie: od 1 stycznia 2026 r. koszty samochodu osobowego (amortyzacja, raty leasingu i najmu) liczy się do 225 000 zł dla auta elektrycznego, 150 000 zł, gdy emisja CO₂ jest niższa niż 50 g/km, i 100 000 zł przy emisji 50 g/km i wyższej (ustawy o PIT i CIT, źródło niżej). Wartość wyliczona z emisji CO₂ wersji; ustawa bierze emisję z centralnej ewidencji pojazdów, czyli z dowodu rejestracyjnego konkretnego auta. Auta wprowadzone do ewidencji środków trwałych przed 2026 r. rozlicza się według dawnych przepisów.

Wyposażenie

WyposażenieEssentialComfortPremium
Tempomat adaptacyjnytaktaktak
Monitorowanie martwego polataktaktak
Kamera 360°nienietak
Kamera cofaniataktaktak
Czujniki parkowania z przodutaktaktak
Czujniki parkowania z tyłutaktaktak
Klimatyzacja automatyczna co najmniej dwustrefowanietaktak
Podgrzewane fotele przednienienietak
Wentylowane fotele przednienienietak
Podgrzewana kierownicanienietak
Elektrycznie regulowany fotel kierowcynienietak
Dostęp bezkluczykowytaktaktak
Elektrycznie otwierana klapa bagażnikanienietak
Dach panoramiczny lub szyberdachnienietak
Bezprzewodowa ładowarka do telefonunienietak
Apple CarPlaytaktaktak
Android Autotaktaktak

Wybrane pozycje wyposażenia według dokumentów producenta — cennika, konfiguratora albo strony modelu (źródła niżej) — naszymi nazwami: „tak” — w standardzie wersji, „opcja” — za dopłatą (z ceną, gdy dokument ją podaje), „nie” — dokument podaje, że wersja tego nie ma, „—” — dokument nie wymienia tej pozycji. Pełną listę wyposażenia podaje producent.

Źródła

Reklama

BestPolisa.pl

Ubezpieczenie samochodu

Pakiety OC, AC, NNW i Assistance od wielu towarzystw, dopasowane do Twoich potrzeb.

Multiagencja ubezpieczeniowa.
Dobre ubezpieczenie w korzystnej cenie.