BYD Atto 2 to SUV marki BYD z koncernu BYD. W polskich cennikach: 3 wersje (elektryczny).

Cena katalogowa od
129 900 zł
| Nadwozie | SUV |
|---|---|
| Napęd | elektryczny |
| Moc | 130–150 kW |
| Napęd kół | przedni |
| Zasięg (elektryczny) | do 430 km |
| Ocena Euro NCAP | brak oceny |
| Ocena Green NCAP | 5 gwiazdek (2024): elektryczny 130 kW, 45,1 kWh; inne napędy: brak oceny |
| Gwarancja | 6 lat lub 150 000 km bateria: 8 lat lub 250 000 km |
| Wersje w cennikach | 3 |
| Rejestracje w 2026 r.* | 353 |
Wersje i ceny
| Wersja | Silnik | Skrzynia | Napęd kół | Cena katalogowa |
|---|---|---|---|---|
| BYD Atto 2 Active | elektryczny 130 kW | — | przedni | 129 900 zł |
| BYD Atto 2 Boost | elektryczny 130 kW | — | przedni | 141 000 zł |
| BYD Atto 2 Comfort | elektryczny 150 kW | — | przedni | 156 900 zł |
Ceny brutto w złotych według cenników producenta (źródła niżej). „—” oznacza, że cennik nie podaje tej ceny dla wersji.
Dane techniczne
| Parametr | elektryczny 130 kW, 45,1 kWh | elektryczny 150 kW, 64,8 kWh |
|---|---|---|
| Moc | 130 kW | 150 kW |
| Moment obrotowy | 290 Nm | 310 Nm |
| Napęd kół | przedni | przedni |
| Przyspieszenie 0–100 km/h | 7,9 s | 7,9 s |
| Prędkość maksymalna | 160 km/h | 160 km/h |
| Zużycie energii | 16,0 kWh/100 km | 17,4 kWh/100 km |
| Pojemność baterii | 45,1 kWh (brutto) | 64,8 kWh (brutto) |
| Zasięg | 312 km | 430 km |
| Ładowanie DC (maks.) | 65 kW | 155 kW |
| Ładowanie AC (maks.) | 11 kW | 11 kW |
| Długość | 4310 mm | 4310 mm |
| Szerokość | 1830 mm | 1830 mm |
| Wysokość | 1675 mm | 1675 mm |
| Rozstaw osi | 2620 mm | 2620 mm |
| Bagażnik | 400 / 1340 l (metoda niepodana) | 450 / 1370 l (metoda niepodana) |
| Masa | 1570 kg | 1720 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 1980 kg | 2140 kg |
| Liczba miejsc | 5 | 5 |
| Liczba drzwi | 5 | 5 |
| Uciąg (przyczepa z hamulcem) | 750 kg | 750 kg |
| Ocena Euro NCAP | brak oceny | brak oceny |
| Ocena Green NCAP | 5 gwiazdek (2024) | brak oceny |
| Green NCAP: czyste powietrze | 10/10 | — |
| Green NCAP: efektywność energetyczna | 9,3/10 | — |
| Green NCAP: gazy cieplarniane | 9,6/10 | — |
| Limit amortyzacji w firmie | 225 000 zł | 225 000 zł |
Dane z cenników i stron producenta. Tam, gdzie producent ich nie podaje, część wartości pochodzi z rejestrów (źródła niżej). „—” oznacza brak wartości w dokumentach. Bagażnik: pojemność podstawowa / po złożeniu siedzeń w litrach. Liczba bez dopisku to pomiar według normy VDA do półki (rolety); dopisek podaje, jak mierzył producent. „Do dachu” daje więcej litrów niż pomiar do półki, a przy „metodzie niepodanej” dokument nie mówi, jak liczono — takich liczb nie da się wprost porównać. Przy autach 7-osobowych podajemy pojemność przy złożonym 3. rzędzie (układ 5-miejscowy), gdy dokument ją podaje. „Brak oceny”: Euro NCAP nie opublikował oceny tej wersji (stan na 27.09.2026). Ocena Green NCAP (ekologiczna): liczba gwiazdek (od 0 do 5, co pół), rok oceny i trzy wskaźniki w skali 0–10 według greenncap.com (odnośnik w źródłach). Czyste powietrze to emisja zanieczyszczeń, efektywność energetyczna — zużycie energii, a gazy cieplarniane — emisja CO₂ i innych gazów razem z wytworzeniem paliwa albo prądu. Od 2025 r. wszystkie trzy wskaźniki obejmują cały cykl życia auta, od produkcji po złomowanie, i Green NCAP podaje, że takich ocen nie da się wprost porównać z wcześniejszymi. Green NCAP bada jeden wariant napędu, więc ocena stoi tylko przy wersjach z tym napędem. „Brak oceny” przy Green NCAP: Green NCAP nie badał tego napędu (stan na 29.09.2026). Gwarancja i przeglądy (w podsumowaniu u góry): według cennika, katalogu albo strony producenta (źródła niżej), naszymi słowami. Wiążące warunki podaje dokument gwarancyjny auta. Limit amortyzacji w firmie: od 1 stycznia 2026 r. koszty samochodu osobowego (amortyzacja, raty leasingu i najmu) liczy się do 225 000 zł dla auta elektrycznego, 150 000 zł, gdy emisja CO₂ jest niższa niż 50 g/km, i 100 000 zł przy emisji 50 g/km i wyższej (ustawy o PIT i CIT, źródło niżej). Wartość wyliczona z emisji CO₂ wersji; ustawa bierze emisję z centralnej ewidencji pojazdów, czyli z dowodu rejestracyjnego konkretnego auta. Auta wprowadzone do ewidencji środków trwałych przed 2026 r. rozlicza się według dawnych przepisów.
Wyposażenie
| Wyposażenie | Active | Boost | Comfort |
|---|---|---|---|
| Tempomat adaptacyjny | tak | tak | — |
| Asystent utrzymania pasa ruchu | tak | tak | — |
| Kamera 360° | — | tak | — |
| Kamera cofania | tak | tak | — |
| Czujniki parkowania z przodu | — | tak | — |
| Czujniki parkowania z tyłu | tak | tak | — |
| Podgrzewane fotele przednie | — | tak | — |
| Podgrzewana kierownica | — | tak | — |
| Dach panoramiczny lub szyberdach | tak | tak | — |
| Bezprzewodowa ładowarka do telefonu | — | — | tak |
Wybrane pozycje wyposażenia według dokumentów producenta — cennika, konfiguratora albo strony modelu (źródła niżej) — naszymi nazwami: „tak” — w standardzie wersji, „opcja” — za dopłatą (z ceną, gdy dokument ją podaje), „nie” — dokument podaje, że wersja tego nie ma, „—” — dokument nie wymienia tej pozycji. Pełną listę wyposażenia podaje producent.
Zdjęcia

Źródła
- Broszura: ATTO_2EV 08072026-BSP-V6_web_promo (1).pdf, pobrano 25.09.2026
- Dane konfiguratora cen (JSON): byd.com/car/byd/pl/CX013030.json, pobrano 26.09.2026
- Strona marki: byd.com/pl, pobrano 26.09.2026
- Ocena Green NCAP: greenncap.com/assessments/byd-atto-2-2024-0213, stan listy ocen na 29.09.2026
- Opracowanie własne na podstawie danych o rejestracjach z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), © Ministerstwo Cyfryzacji, licencja CC BY 4.0 (warunki licencji)
- Opracowanie własne na podstawie danych z rejestru pojazdów RDW (Holandia, opendata.rdw.nl), domena publiczna (CC0 1.0) (warunki licencji)
- * Nowe auta kupione w polskich salonach, zarejestrowane od 1 stycznia do 23 września 2026 r. Źródło: CEPiK (formułka wyżej).
- Limit amortyzacji: art. 23 ust. 1 pkt 4 i 47a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i art. 16 ust. 1 pkt 4 i 49a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w brzmieniu od 1.01.2026 nadanym ustawą z 2 grudnia 2021 r. (Dz.U. 2021 poz. 2269)
- Zdjęcia: Wikimedia Commons, autor i licencja w podpisie każdego zdjęcia.