Deepal S05 to SUV marki Deepal z koncernu Changan. W polskich cennikach: 5 wersji (hybryda plug-in, elektryczny).

Cena katalogowa od
149 900 zł
| Nadwozie | SUV |
|---|---|
| Napęd | hybryda plug-in, elektryczny |
| Moc | 258–435 KM |
| Skrzynia | automatyczna |
| Napęd kół | przedni, tylny, 4×4 |
| Zasięg (elektryczny) | do 485 km |
| Ocena Euro NCAP | 5 gwiazdek (2025): elektryczny; brak oceny: hybryda plug-in |
| Gwarancja | 7 lat lub 160 000 km bateria i napęd elektryczny: 8 lat lub 200 000 km perforacja nadwozia: 12 lat |
| Wersje w cennikach | 5 |
| Rejestracje w 2026 r.* | 15 |
Wersje i ceny
| Wersja | Rocznik | Silnik | Skrzynia | Napęd kół | Cena katalogowa |
|---|---|---|---|---|---|
| Deepal S05 PHEV Pro FWD | 2026 | 1.5 hybryda plug-in 258 KM | automatyczna | przedni | 149 900 zł |
| Deepal S05 PHEV Max FWD | 2026 | 1.5 hybryda plug-in 258 KM | automatyczna | przedni | 164 900 zł |
| Deepal S05 Pro RWD | 2026 | elektryczny 272 KM | — | tylny | 169 900 zł |
| Deepal S05 Max RWD | 2026 | elektryczny 272 KM | — | tylny | 179 900 zł |
| Deepal S05 Max AWD | 2026 | elektryczny 435 KM | — | 4×4 | 187 900 zł |
Ceny brutto w złotych według cenników producenta (źródła niżej). „—” oznacza, że cennik nie podaje tej ceny dla wersji.
Dane techniczne
| Parametr | 1.5 hybryda plug-in 258 KM, przedni | elektryczny 272 KM, tylny | elektryczny 435 KM, 4×4 |
|---|---|---|---|
| Pojemność silnika | 1497 cm³ | — | — |
| Moc | 258 KM (190 kW) | 272 KM (200 kW) | 435 KM (320 kW) |
| Moment obrotowy | 300 Nm | 290 Nm | 502 Nm |
| Skrzynia biegów | automatyczna | — | — |
| Napęd kół | przedni | tylny | 4×4 |
| Przyspieszenie 0–100 km/h | 7,9 s | 7,5 s | 5,5 s |
| Prędkość maksymalna | 180 km/h | 180 km/h | 180 km/h |
| Zużycie paliwa | 2,0 l/100 km | — | — |
| Emisja CO₂ | 47 g/km | 0 g/km | 0 g/km |
| Zużycie energii | — | 15,9 kWh/100 km | 17,5 kWh/100 km |
| Typ baterii | LFP | LFP | LFP |
| Zasięg | 100 km | 485 km | 445 km |
| Ładowanie DC (maks.) | 55 kW | 200 kW | 200 kW |
| Ładowanie AC (maks.) | 11 kW | 11 kW | 11 kW |
| Długość | 4598 mm | 4598 mm | 4598 mm |
| Szerokość | 1900 mm | 1900 mm | 1900 mm |
| Wysokość | 1600 mm | 1600 mm | 1600 mm |
| Rozstaw osi | 2880 mm | 2880 mm | 2880 mm |
| Bagażnik | 552 / 1310 l (metoda niepodana) | 492 / 1250 l (metoda niepodana) | 492 / 1250 l (metoda niepodana) |
| Masa | 1850 kg | 1940 kg | 2040 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2280 kg | 2370 kg | 2470 kg |
| Liczba miejsc | 5 | 5 | 5 |
| Liczba drzwi | — | 5 | — |
| Uciąg (przyczepa z hamulcem) | 1600 kg | 1600 kg | 1600 kg |
| Ocena Euro NCAP | brak oceny | 5 gwiazdek (2025) | 5 gwiazdek (2025) |
| Euro NCAP: ochrona dorosłych | — | 94 % | 94 % |
| Euro NCAP: ochrona dzieci | — | 87 % | 87 % |
| Euro NCAP: ochrona niechronionych uczestników ruchu | — | 78 % | 78 % |
| Euro NCAP: systemy wspomagania bezpieczeństwa | — | 76 % | 76 % |
| Limit amortyzacji w firmie | 150 000 zł | 225 000 zł | 225 000 zł |
Dane z cenników i stron producenta. Tam, gdzie producent ich nie podaje, część wartości pochodzi z rejestrów (źródła niżej). „—” oznacza brak wartości w dokumentach. Bagażnik: pojemność podstawowa / po złożeniu siedzeń w litrach. Liczba bez dopisku to pomiar według normy VDA do półki (rolety); dopisek podaje, jak mierzył producent. „Do dachu” daje więcej litrów niż pomiar do półki, a przy „metodzie niepodanej” dokument nie mówi, jak liczono — takich liczb nie da się wprost porównać. Przy autach 7-osobowych podajemy pojemność przy złożonym 3. rzędzie (układ 5-miejscowy), gdy dokument ją podaje. Ocena Euro NCAP: liczba gwiazdek, rok oceny i wyniki procentowe czterech obszarów według euroncap.com (odnośnik w źródłach); niechronieni uczestnicy ruchu to piesi, rowerzyści i motocykliści. Euro NCAP podaje, że ocena jest ważna 6 lat. „Brak oceny”: Euro NCAP nie opublikował oceny tej wersji (stan na 27.09.2026). Typ baterii według dokumentu wersji: LFP to ogniwa litowo-żelazowo-fosforanowe, NMC — litowo-niklowo-manganowo-kobaltowe. Gwarancja i przeglądy (w podsumowaniu u góry): według cennika, katalogu albo strony producenta (źródła niżej), naszymi słowami. Wiążące warunki podaje dokument gwarancyjny auta. Limit amortyzacji w firmie: od 1 stycznia 2026 r. koszty samochodu osobowego (amortyzacja, raty leasingu i najmu) liczy się do 225 000 zł dla auta elektrycznego, 150 000 zł, gdy emisja CO₂ jest niższa niż 50 g/km, i 100 000 zł przy emisji 50 g/km i wyższej (ustawy o PIT i CIT, źródło niżej). Wartość wyliczona z emisji CO₂ wersji; ustawa bierze emisję z centralnej ewidencji pojazdów, czyli z dowodu rejestracyjnego konkretnego auta. Auta wprowadzone do ewidencji środków trwałych przed 2026 r. rozlicza się według dawnych przepisów.
Wyposażenie
| Wyposażenie | PHEV Pro FWD | PHEV Max FWD | Pro RWD | Max RWD / Max AWD |
|---|---|---|---|---|
| Tempomat adaptacyjny | tak | tak | tak | tak |
| Asystent utrzymania pasa ruchu | tak | tak | tak | tak |
| Monitorowanie martwego pola | tak | tak | tak | tak |
| Kamera 360° | tak | tak | tak | tak |
| Wyświetlacz na przedniej szybie (HUD) | nie | tak | nie | tak |
| Podgrzewane fotele przednie | nie | tak | nie | tak |
| Wentylowane fotele przednie | nie | tak | nie | tak |
| Podgrzewana kierownica | nie | tak | nie | tak |
| Elektrycznie regulowany fotel kierowcy | tak | tak | tak | tak |
| Pamięć ustawień fotela kierowcy | nie | tak | nie | tak |
| Dostęp bezkluczykowy | tak | tak | tak | tak |
| Elektrycznie otwierana klapa bagażnika | nie | tak | nie | tak |
| Dach panoramiczny lub szyberdach | — | — | nie | opcja (4 500 zł) |
| Bezprzewodowa ładowarka do telefonu | nie | tak | nie | tak |
| Apple CarPlay | tak | tak | tak | tak |
| Android Auto | tak | tak | tak | tak |
| Nawigacja | tak | tak | tak | tak |
| Pompa ciepła | — | — | tak | tak |
| V2L — zasilanie urządzeń z baterii auta | tak | tak | — | — |
Wybrane pozycje wyposażenia według dokumentów producenta — cennika, konfiguratora albo strony modelu (źródła niżej) — naszymi nazwami: „tak” — w standardzie wersji, „opcja” — za dopłatą (z ceną, gdy dokument ją podaje), „nie” — dokument podaje, że wersja tego nie ma, „—” — dokument nie wymienia tej pozycji. Pełną listę wyposażenia podaje producent.
Zdjęcia

Źródła
- Cennik (PDF): changan-polska.pl/dokumenty/price_list/deepal-s05-phev_2026_2026, pobrano 25.09.2026
- Cennik (PDF): changan-polska.pl/dokumenty/price_list/deepal-s05_2026_2026, pobrano 25.09.2026
- Strona modelu: changan-polska.pl/model/deepal-s05, pobrano 25.09.2026
- Strona modelu: changan-polska.pl/model/deepal-s05-phev, pobrano 25.09.2026
- Ocena Euro NCAP: euroncap.com/assessments/changan+deepal/s05/1162, pobrano 27.09.2026
- Opracowanie własne na podstawie danych z rejestru pojazdów RDW (Holandia, opendata.rdw.nl), domena publiczna (CC0 1.0) (warunki licencji)
- * Nowe auta kupione w polskich salonach, zarejestrowane od 1 stycznia do 23 września 2026 r. Opracowanie własne na podstawie danych o rejestracjach z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), © Ministerstwo Cyfryzacji, licencja CC BY 4.0 (warunki licencji)
- Limit amortyzacji: art. 23 ust. 1 pkt 4 i 47a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i art. 16 ust. 1 pkt 4 i 49a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w brzmieniu od 1.01.2026 nadanym ustawą z 2 grudnia 2021 r. (Dz.U. 2021 poz. 2269)
- Zdjęcia: Wikimedia Commons, autor i licencja w podpisie każdego zdjęcia.