Forthing T-Five to SUV marki Forthing z koncernu Dongfeng. W polskich cennikach: 5 wersji (benzyna, hybryda, hybryda plug-in).

Cena w promocji od
99 900 zł
Promocja dotyczy aut z rocznika 2025.
| Nadwozie | SUV |
|---|---|
| Napęd | benzyna, hybryda, hybryda plug-in |
| Moc | 163–177 KM |
| Skrzynia | jednobiegowa, dwusprzęgłowa |
| Napęd kół | tylny, przedni |
| Ocena Euro NCAP | brak oceny |
| Gwarancja | 5 lat lub 150 000 km lakier: 3 lata perforacja nadwozia: 5 lat |
| Wersje w cennikach | 5 |
| Rejestracje w 2026 r.* | 229 |
Wersje i ceny
| Wersja | Rocznik | Silnik | Skrzynia | Napęd kół | Cena katalogowa | Cena promocyjna | Najniższa cena z 30 dni |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Forthing T-Five | 2026 | 1.5 benzyna 177 KM | dwusprzęgłowa (7 biegów) | przedni | — | 109 900 zł | 135 900 zł |
| Forthing T-Five HEV | 2026 | 1.5 hybryda | jednobiegowa | przedni | — | 135 900 zł | 155 900 zł |
| Forthing T-Five REEV | 2026 | 1.5 hybryda plug-in 163 KM | jednobiegowa | tylny | — | 145 900 zł | 159 900 zł |
| Forthing T-Five | 2025 | 1.5 benzyna 177 KM | dwusprzęgłowa (7 biegów) | przedni | 99 900 zł | 115 900 zł | |
| Forthing T-Five HEV | 2025 | 1.5 hybryda | jednobiegowa | przedni | — | 119 900 zł | 155 900 zł |
Ceny brutto w złotych według cenników producenta (źródła niżej). „—” oznacza, że cennik nie podaje tej ceny dla wersji. Najniższa cena z 30 dni to cena sprzed obniżki, którą cennik podaje przy promocji. * Kwota przekreślona w cenniku obok ceny promocyjnej; cennik nie mówi, czy to cena katalogowa.
Dane techniczne
| Parametr | 1.5 benzyna 177 KM, przedni | 1.5 hybryda, przedni | 1.5 hybryda plug-in 163 KM, tylny |
|---|---|---|---|
| Pojemność silnika | 1481 cm³ | 1493 cm³ | 1497 cm³ |
| Moc | 177 KM (130 kW) | — | 163 KM (120 kW) |
| Moc silnika elektrycznego | — | 177 KM | 163 KM |
| Moment obrotowy | 260 Nm | — | 240 Nm |
| Skrzynia biegów | dwusprzęgłowa (7 biegów) | jednobiegowa | jednobiegowa |
| Napęd kół | przedni | przedni | tylny |
| Przyspieszenie 0–100 km/h | 9,5 s | 9,0 s | 10,9 s |
| Prędkość maksymalna | 180 km/h | 180 km/h | 180 km/h |
| Zużycie paliwa | 7,7 l/100 km | 6,1 l/100 km | 0,8 l/100 km |
| Emisja CO₂ | 175 g/km | 142 g/km | 20 g/km |
| Zużycie energii | — | — | 16,0 kWh/100 km |
| Typ baterii | — | — | LFP |
| Zasięg | — | — | 200 km |
| Ładowanie AC (maks.) | — | — | 6,6 kW |
| Długość | 4565 mm | 4595 mm | 4600 mm |
| Szerokość | 1860 mm | 1865 mm | 1860 mm |
| Wysokość | 1690 mm | 1680 mm | 1690 mm |
| Rozstaw osi | 2715 mm | 2715 mm | 2715 mm |
| Bagażnik | 480 / 1480 l (metoda niepodana) | 480 / 1480 l (metoda niepodana) | 480 / 1480 l (metoda niepodana) |
| Masa | 1625 kg * | 1775 kg * | 1885 kg * |
| Dopuszczalna masa całkowita | 1925 kg | 2075 kg | 2185 kg |
| Liczba miejsc | 5 | 5 | — |
| Ocena Euro NCAP | brak oceny | brak oceny | brak oceny |
| Limit amortyzacji w firmie | 100 000 zł | 100 000 zł | 150 000 zł |
Dane z cenników i stron producenta. Tam, gdzie producent ich nie podaje, część wartości pochodzi z rejestrów (źródła niżej). „—” oznacza brak wartości w dokumentach. Bagażnik: pojemność podstawowa / po złożeniu siedzeń w litrach. Liczba bez dopisku to pomiar według normy VDA do półki (rolety); dopisek podaje, jak mierzył producent. „Do dachu” daje więcej litrów niż pomiar do półki, a przy „metodzie niepodanej” dokument nie mówi, jak liczono — takich liczb nie da się wprost porównać. Przy autach 7-osobowych podajemy pojemność przy złożonym 3. rzędzie (układ 5-miejscowy), gdy dokument ją podaje. * Masa pojazdu gotowego do jazdy z kierowcą (75 kg), według konwencji UE. Zasięg według dokumentu producenta; nie każdy dokument podaje metodę pomiaru. „Brak oceny”: Euro NCAP nie opublikował oceny tej wersji (stan na 27.09.2026). Typ baterii według dokumentu wersji: LFP to ogniwa litowo-żelazowo-fosforanowe, NMC — litowo-niklowo-manganowo-kobaltowe. Gwarancja i przeglądy (w podsumowaniu u góry): według cennika, katalogu albo strony producenta (źródła niżej), naszymi słowami. Wiążące warunki podaje dokument gwarancyjny auta. Limit amortyzacji w firmie: od 1 stycznia 2026 r. koszty samochodu osobowego (amortyzacja, raty leasingu i najmu) liczy się do 225 000 zł dla auta elektrycznego, 150 000 zł, gdy emisja CO₂ jest niższa niż 50 g/km, i 100 000 zł przy emisji 50 g/km i wyższej (ustawy o PIT i CIT, źródło niżej). Wartość wyliczona z emisji CO₂ wersji; ustawa bierze emisję z centralnej ewidencji pojazdów, czyli z dowodu rejestracyjnego konkretnego auta. Auta wprowadzone do ewidencji środków trwałych przed 2026 r. rozlicza się według dawnych przepisów.
Wyposażenie
| Wyposażenie | Forthing T-Five (2026) | HEV | REEV | Forthing T-Five (2025) |
|---|---|---|---|---|
| Tempomat adaptacyjny | tak | tak | tak | tak |
| Asystent utrzymania pasa ruchu | tak | tak | tak | tak |
| Monitorowanie martwego pola | tak | tak | tak | tak |
| Kamera 360° | tak | tak | tak | tak |
| Kamera cofania | tak | tak | tak | tak |
| Czujniki parkowania z przodu | tak | tak | — | tak |
| Czujniki parkowania z tyłu | tak | tak | tak | tak |
| Podgrzewane fotele przednie | tak | tak | — | tak |
| Wentylowane fotele przednie | — | tak | — | tak |
| Elektrycznie regulowany fotel kierowcy | tak | tak | — | tak |
| Pamięć ustawień fotela kierowcy | — | tak | tak | — |
| Dostęp bezkluczykowy | tak | tak | tak | tak |
| Elektrycznie otwierana klapa bagażnika | tak | tak | tak | tak |
| Dach panoramiczny lub szyberdach | tak | tak | tak | tak |
| Bezprzewodowa ładowarka do telefonu | tak | tak | tak | tak |
| Apple CarPlay | tak | tak | tak | tak |
| Android Auto | tak | tak | tak | tak |
Wybrane pozycje wyposażenia według dokumentów producenta — cennika, konfiguratora albo strony modelu (źródła niżej) — naszymi nazwami: „tak” — w standardzie wersji, „opcja” — za dopłatą (z ceną, gdy dokument ją podaje), „nie” — dokument podaje, że wersja tego nie ma, „—” — dokument nie wymienia tej pozycji. Pełną listę wyposażenia podaje producent.
Zdjęcia

Źródła
- Cennik (PDF): 549d6905f253716cd2efc11f813a786f.pdf, pobrano 25.09.2026
- Cennik (PDF): 95649ef80953573b590d59ccfb6c1c08.pdf, pobrano 25.09.2026
- Cennik (PDF): ef0d75d6d5aad821a44360ec5cad8c7c.pdf, pobrano 25.09.2026
- Cennik (PDF): 8f690bb7c620a0cc6cd1771e9b6a8878.pdf, pobrano 25.09.2026
- Cennik (PDF): 9323f4ad15204a6a52168a1a9731575a.pdf, pobrano 25.09.2026
- Karta danych technicznych: 6d667cca384ba03ed0823f5307990a4b.pdf, pobrano 25.09.2026
- Karta danych technicznych: 919f0d4774eb01dd7a7acbf1b544550f.pdf, pobrano 25.09.2026
- Warunki gwarancji: forthing-auto.pl/serwis-i-akcesoria/gwarancja, pobrano 28.09.2026
- Opracowanie własne na podstawie danych o rejestracjach z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), © Ministerstwo Cyfryzacji, licencja CC BY 4.0 (warunki licencji)
- * Nowe auta kupione w polskich salonach, zarejestrowane od 1 stycznia do 23 września 2026 r. Źródło: CEPiK (formułka wyżej).
- Limit amortyzacji: art. 23 ust. 1 pkt 4 i 47a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i art. 16 ust. 1 pkt 4 i 49a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w brzmieniu od 1.01.2026 nadanym ustawą z 2 grudnia 2021 r. (Dz.U. 2021 poz. 2269)
- Zdjęcia: Wikimedia Commons, autor i licencja w podpisie każdego zdjęcia.