Forthing V-Tour to model marki Forthing z koncernu Dongfeng. W polskich cennikach: 3 wersje (hybryda, hybryda plug-in).

Cena w promocji od
209 900 zł
Promocja dotyczy aut z rocznika 2025. Cena katalogowa od 219 900 zł.
| Napęd | hybryda, hybryda plug-in |
|---|---|
| Moc | 204 KM |
| Skrzynia | bezstopniowa (CVT), automatyczna |
| Napęd kół | przedni |
| Ocena Euro NCAP | brak oceny |
| Gwarancja | 5 lat lub 150 000 km lakier: 3 lata perforacja nadwozia: 5 lat |
| Wersje w cennikach | 3 |
| Rejestracje w 2026 r.* | 17 |
Wersje i ceny
| Wersja | Rocznik | Silnik | Skrzynia | Napęd kół | Cena katalogowa | Cena promocyjna | Najniższa cena z 30 dni |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Forthing V-Tour HEV | 2026 | 1.5 hybryda 204 KM | bezstopniowa (CVT) | przedni | 219 900 zł | — | — |
| Forthing V-Tour PHEV | 2026 | 1.5 hybryda plug-in | automatyczna (1 bieg) | przedni | 229 900 zł | — | — |
| Forthing V-Tour HEV | 2025 | 1.5 hybryda 204 KM | — | przedni | — | 209 900 zł | 219 900 zł |
Ceny brutto w złotych według cenników producenta (źródła niżej). „—” oznacza, że cennik nie podaje tej ceny dla wersji. Najniższa cena z 30 dni to cena sprzed obniżki, którą cennik podaje przy promocji.
Dane techniczne
| Parametr | 1.5 hybryda 204 KM | 1.5 hybryda plug-in |
|---|---|---|
| Pojemność silnika | 1493 cm³ | 1497 cm³ |
| Moc | 204 KM | — |
| Moc silnika elektrycznego | 177 KM | 204 KM |
| Skrzynia biegów | bezstopniowa (CVT) | automatyczna (1 bieg) |
| Napęd kół | przedni | przedni |
| Przyspieszenie 0–100 km/h | 9,8 s | 9,5 s |
| Prędkość maksymalna | 180 km/h | 180 km/h |
| Zużycie paliwa | 8,4 l/100 km | 0,8 l/100 km |
| Emisja CO₂ | 195 g/km | 17 g/km |
| Zużycie energii | — | 18,2 kWh/100 km |
| Zasięg | — | 165 km |
| Ładowanie AC (maks.) | — | 3,3 kW |
| Długość | 5251 mm | 5230 mm |
| Szerokość | 1920 mm | 1920 mm |
| Wysokość | 1820 mm | 1820 mm |
| Rozstaw osi | 3018 mm | 3018 mm |
| Bagażnik | 593 / 2792 l przy wszystkich rzędach, metoda niepodana | 593 / 2792 l przy wszystkich rzędach, metoda niepodana |
| Masa | 2195 kg * | 2490 kg * |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2645 kg | 2940 kg |
| Liczba miejsc | 7 | 7 |
| Ocena Euro NCAP | brak oceny | brak oceny |
| Limit amortyzacji w firmie | 100 000 zł | 150 000 zł |
Dane z cenników i stron producenta (źródła niżej). „—” oznacza, że dokumenty producenta nie podają tej wartości. Bagażnik: pojemność podstawowa / po złożeniu siedzeń w litrach. Liczba bez dopisku to pomiar według normy VDA do półki (rolety); dopisek podaje, jak mierzył producent. „Do dachu” daje więcej litrów niż pomiar do półki, a przy „metodzie niepodanej” dokument nie mówi, jak liczono — takich liczb nie da się wprost porównać. Przy autach 7-osobowych podajemy pojemność przy złożonym 3. rzędzie (układ 5-miejscowy), gdy dokument ją podaje. * Masa pojazdu gotowego do jazdy z kierowcą (75 kg), według konwencji UE. Zasięg według dokumentu producenta; nie każdy dokument podaje metodę pomiaru. „Brak oceny”: Euro NCAP nie opublikował oceny tej wersji (stan na 27.09.2026). Gwarancja i przeglądy (w podsumowaniu u góry): według cennika, katalogu albo strony producenta (źródła niżej), naszymi słowami. Wiążące warunki podaje dokument gwarancyjny auta. Limit amortyzacji w firmie: od 1 stycznia 2026 r. koszty samochodu osobowego (amortyzacja, raty leasingu i najmu) liczy się do 225 000 zł dla auta elektrycznego, 150 000 zł, gdy emisja CO₂ jest niższa niż 50 g/km, i 100 000 zł przy emisji 50 g/km i wyższej (ustawy o PIT i CIT, źródło niżej). Wartość wyliczona z emisji CO₂ wersji; ustawa bierze emisję z centralnej ewidencji pojazdów, czyli z dowodu rejestracyjnego konkretnego auta. Auta wprowadzone do ewidencji środków trwałych przed 2026 r. rozlicza się według dawnych przepisów.
Wyposażenie
| Wyposażenie | HEV / PHEV |
|---|---|
| Tempomat adaptacyjny | tak |
| Monitorowanie martwego pola | tak |
| Kamera 360° | tak |
| Czujniki parkowania z przodu | tak |
| Czujniki parkowania z tyłu | tak |
| Podgrzewane fotele przednie | tak |
| Wentylowane fotele przednie | tak |
| Elektrycznie regulowany fotel kierowcy | tak |
| Pamięć ustawień fotela kierowcy | tak |
| Dostęp bezkluczykowy | tak |
| Elektrycznie otwierana klapa bagażnika | tak |
| Dach panoramiczny lub szyberdach | tak |
| Bezprzewodowa ładowarka do telefonu | tak |
| Apple CarPlay | tak |
| Android Auto | tak |
Wybrane pozycje wyposażenia według dokumentów producenta — cennika, konfiguratora albo strony modelu (źródła niżej) — naszymi nazwami: „tak” — w standardzie wersji, „opcja” — za dopłatą (z ceną, gdy dokument ją podaje), „nie” — dokument podaje, że wersja tego nie ma, „—” — dokument nie wymienia tej pozycji. Pełną listę wyposażenia podaje producent.
Zdjęcia

Źródła
- Cennik (PDF): ec048a7776dcc4097f5f6604227b4db1.pdf, pobrano 25.09.2026
- Cennik (PDF): f196545416d0c893c970e1bb15269587.pdf, pobrano 25.09.2026
- Cennik (PDF): 95f2baf4f0bb869f95fc4c378bf8fa06.pdf, pobrano 25.09.2026
- Karta danych technicznych: f0bc1f6067ca2f5ed81ee1947060c1bd.pdf, pobrano 25.09.2026
- Karta danych technicznych: 5723860728546b2bab868e3d8d2eb4d7.pdf, pobrano 25.09.2026
- Warunki gwarancji: forthing-auto.pl/serwis-i-akcesoria/gwarancja, pobrano 28.09.2026
- Strona modelu: forthing-auto.pl/modele/v-tour-hev, pobrano 28.09.2026
- * Nowe auta kupione w polskich salonach, zarejestrowane od 1 stycznia do 23 września 2026 r. Opracowanie własne na podstawie danych o rejestracjach z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), © Ministerstwo Cyfryzacji, licencja CC BY 4.0 (warunki licencji)
- Limit amortyzacji: art. 23 ust. 1 pkt 4 i 47a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i art. 16 ust. 1 pkt 4 i 49a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w brzmieniu od 1.01.2026 nadanym ustawą z 2 grudnia 2021 r. (Dz.U. 2021 poz. 2269)
- Zdjęcia: Wikimedia Commons, autor i licencja w podpisie każdego zdjęcia.