Portal o chińskich samochodach.
Rzetelnie, praktycznie, obiektywnie.

Bestune T90

Bestune T90 to SUV marki Bestune z koncernu FAW Group. W polskich cennikach: 4 wersje (benzyna).

Bestune T90
Zdjęcie: „Bestune T90 001.jpg”, autor: JustAnotherCarDesigner, Wikimedia Commons, licencja CC BY-SA 4.0

Cena w promocji od

109 900 zł

Promocja dotyczy aut z rocznika 2025.

NadwozieSUV
Napędbenzyna
Moc160–245 KM
Skrzyniaautomatyczna, dwusprzęgłowa
Napęd kółprzedni
Ocena Euro NCAPbrak oceny
Gwarancja5 lat lub 150 000 km
lakier: 5 lat lub 150 000 km
perforacja nadwozia: 5 lat lub 150 000 km
Wersje w cennikach4
Rejestracje w 2026 r.*303

Porównaj z innym modelem

Wersje i ceny

WersjaRocznikSilnikSkrzyniaNapęd kółCena katalogowaCena promocyjna
Bestune T90 1.5 Business20251.5 benzyna 160 KMdwusprzęgłowa (7 biegów)przedni129 900 zł*od 109 900 zł
Bestune T90 2.0 Business Plus20252.0 benzyna 245 KMautomatyczna (8 biegów)przedni129 900 zł*od 109 900 zł
Bestune T90 2.0 Comfort20252.0 benzyna 245 KMautomatyczna (8 biegów)przedni132 900 zł*od 112 900 zł
Bestune T90 2.0 Elegance20252.0 benzyna 245 KMautomatyczna (8 biegów)przedni149 900 zł*od 129 900 zł

Ceny brutto w złotych według cenników producenta (źródła niżej). „—” oznacza, że cennik nie podaje tej ceny dla wersji. * Kwota przekreślona w cenniku obok ceny promocyjnej; cennik nie mówi, czy to cena katalogowa. Kwota z „od” to cena początkowa z dokumentu producenta. Część marek podaje ją dla całego modelu, a nie dla konkretnej wersji, więc mocniejsza wersja może kosztować więcej.

Dane techniczne

Parametr1.5 benzyna 160 KM2.0 benzyna 245 KM
Pojemność silnika1498 cm³1989 cm³
Moc160 KM (118 kW)245 KM (180 kW)
Moment obrotowy258 Nm380 Nm
Skrzynia biegówdwusprzęgłowa (7 biegów)automatyczna (8 biegów)
Napęd kółprzedniprzedni
Prędkość maksymalna200 km/h220 km/h
Zużycie paliwa7,7 l/100 km8,2 l/100 km
Emisja CO₂173 g/km173–190 g/km
Długość4718 mm4718 mm
Szerokość1880 mm1880 mm
Wysokość1710 mm1710 mm
Rozstaw osi2772 mm2772 mm
Bagażnik560 l (metoda niepodana)560 l (metoda niepodana)
Masa1525 kg1575 kg
Dopuszczalna masa całkowita1975 kg2025 kg
Liczba miejsc55
Ocena Euro NCAPbrak ocenybrak oceny
Limit amortyzacji w firmie100 000 zł100 000 zł

Dane z cenników i stron producenta. Tam, gdzie producent ich nie podaje, część wartości pochodzi z rejestrów (źródła niżej). „—” oznacza brak wartości w dokumentach. Bagażnik: pojemność podstawowa / po złożeniu siedzeń w litrach. Liczba bez dopisku to pomiar według normy VDA do półki (rolety); dopisek podaje, jak mierzył producent. „Do dachu” daje więcej litrów niż pomiar do półki, a przy „metodzie niepodanej” dokument nie mówi, jak liczono — takich liczb nie da się wprost porównać. Przy autach 7-osobowych podajemy pojemność przy złożonym 3. rzędzie (układ 5-miejscowy), gdy dokument ją podaje. „Brak oceny”: Euro NCAP nie opublikował oceny tej wersji (stan na 27.09.2026). Gwarancja i przeglądy (w podsumowaniu u góry): według cennika, katalogu albo strony producenta (źródła niżej), naszymi słowami. Wiążące warunki podaje dokument gwarancyjny auta. Limit amortyzacji w firmie: od 1 stycznia 2026 r. koszty samochodu osobowego (amortyzacja, raty leasingu i najmu) liczy się do 225 000 zł dla auta elektrycznego, 150 000 zł, gdy emisja CO₂ jest niższa niż 50 g/km, i 100 000 zł przy emisji 50 g/km i wyższej (ustawy o PIT i CIT, źródło niżej). Wartość wyliczona z emisji CO₂ wersji; ustawa bierze emisję z centralnej ewidencji pojazdów, czyli z dowodu rejestracyjnego konkretnego auta. Auta wprowadzone do ewidencji środków trwałych przed 2026 r. rozlicza się według dawnych przepisów.

Wyposażenie

Wyposażenie1.5 Business / 2.0 Business Plus2.0 Comfort2.0 Elegance
Tempomat adaptacyjnytaktaktak
Asystent utrzymania pasa ruchutaktaktak
Monitorowanie martwego polataknietak
Kamera 360°taktaktak
Czujniki parkowania z przodunienietak
Czujniki parkowania z tyłutaktaktak
Automatyczne parkowanienienietak
Wyświetlacz na przedniej szybie (HUD)taknietak
Klimatyzacja automatyczna co najmniej dwustrefowataktaktak
Elektrycznie regulowany fotel kierowcytaktaktak
Pamięć ustawień fotela kierowcynienietak
Dach panoramiczny lub szyberdachtaktaktak

Wybrane pozycje wyposażenia według dokumentów producenta — cennika, konfiguratora albo strony modelu (źródła niżej) — naszymi nazwami: „tak” — w standardzie wersji, „opcja” — za dopłatą (z ceną, gdy dokument ją podaje), „nie” — dokument podaje, że wersja tego nie ma, „—” — dokument nie wymienia tej pozycji. Pełną listę wyposażenia podaje producent.

Zdjęcia

Źródła

  • Cennik (PDF): cennik_t90.pdf, pobrano 25.09.2026
  • Warunki gwarancji: bestune-auto.pl/gwarancja, pobrano 28.09.2026
  • Opracowanie własne na podstawie danych o rejestracjach z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), © Ministerstwo Cyfryzacji, licencja CC BY 4.0 (warunki licencji)
  • * Nowe auta kupione w polskich salonach, zarejestrowane od 1 stycznia do 23 września 2026 r. Źródło: CEPiK (formułka wyżej).
  • Limit amortyzacji: art. 23 ust. 1 pkt 4 i 47a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i art. 16 ust. 1 pkt 4 i 49a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w brzmieniu od 1.01.2026 nadanym ustawą z 2 grudnia 2021 r. (Dz.U. 2021 poz. 2269)
  • Zdjęcia: Wikimedia Commons, autor i licencja w podpisie każdego zdjęcia.

Reklama

BestPolisa.pl

Ubezpieczenie samochodu

Pakiety OC, AC, NNW i Assistance od wielu towarzystw, dopasowane do Twoich potrzeb.

Multiagencja ubezpieczeniowa.
Dobre ubezpieczenie w korzystnej cenie.