Portal o chińskich samochodach.
Rzetelnie, praktycznie, obiektywnie.

MG HS

MG HS to SUV marki MG z koncernu SAIC Motor. W polskich cennikach: 6 wersji (hybryda, hybryda plug-in).

MG HS
Zdjęcie: „2025 MG HS Exclusive (Poland) front view.png”, autor: AutoMotoVlog, Wikimedia Commons, licencja CC BY 3.0, zamazane tablice rejestracyjne

Cena w promocji od

117 900 zł

Promocja dotyczy aut z rocznika 2026. Cena katalogowa od 137 900 zł.

NadwozieSUV
Napędhybryda, hybryda plug-in
Moc224–272 KM
Skrzyniaautomatyczna
Napęd kółprzedni
Ocena Euro NCAP5 gwiazdek (2024): hybryda plug-in; brak oceny: hybryda
Gwarancja7 lat lub 150 000 km
Przeglądyco 12 miesięcy lub 24 000 km
Wersje w cennikach6
Rejestracje w 2026 r.*5755

Porównaj z innym modelem

Wersje i ceny

WersjaRocznikSilnikSkrzyniaNapęd kółCena katalogowaCena promocyjnaNajniższa cena z 30 dni
MG HS Hybrid+ Excite20261.5 hybryda 224 KMautomatyczna (2 biegi)przedni137 900 zł117 900 zł128 900 zł
MG HS Hybrid+ Exclusive20261.5 hybryda 224 KMautomatyczna (2 biegi)przedni148 900 zł128 900 zł139 900 zł
MG HS Plug-in Hybrid Excite20261.5 hybryda plug-in 272 KMautomatyczna (2 biegi)przedni164 500 zł145 500 zł152 500 zł
MG HS Plug-in Hybrid Exclusive20261.5 hybryda plug-in 272 KMautomatyczna (2 biegi)przedni173 500 zł154 500 zł161 500 zł
MG HS Hybrid+ Excite20251.5 hybryda 224 KMautomatyczna (2 biegi)przedni137 900 zł119 900 zł125 900 zł
MG HS Hybrid+ Exclusive20251.5 hybryda 224 KMautomatyczna (2 biegi)przedni148 900 zł130 900 zł136 900 zł

Ceny brutto w złotych według cenników producenta (źródła niżej). „—” oznacza, że cennik nie podaje tej ceny dla wersji. Najniższa cena z 30 dni to cena sprzed obniżki, którą cennik podaje przy promocji.

Dane techniczne

Parametr1.5 hybryda 224 KM1.5 hybryda 224 KM1.5 hybryda plug-in 272 KM
Pojemność silnika1496 cm³1496 cm³1496 cm³
Moc224 KM (165 kW)224 KM (165 kW)272 KM (200 kW)
Moc silnika elektrycznego198 KM198 KM183 KM
Moment obrotowy340 Nm340 Nm365 Nm
Skrzynia biegówautomatyczna (2 biegi)automatyczna (2 biegi)automatyczna (2 biegi)
Napęd kółprzedniprzedniprzedni
Przyspieszenie 0–100 km/h7,9 s7,9 s6,9 s
Prędkość maksymalna190 km/h190 km/h190 km/h
Zużycie paliwa5,5 l/100 km5,5 l/100 km1,9 l/100 km
Emisja CO₂126 g/km126 g/km46 g/km
Pojemność baterii—1,83 kWh (brutto)—
Długość4670 mm4670 mm4670 mm
Szerokość1890 mm1890 mm1890 mm
Wysokość1663 mm1663 mm1663 mm
Rozstaw osi2765 mm2765 mm2765 mm
Bagażnik507 l (metoda niepodana)507 / 1484 l do dachu507 / 1484 l do dachu
Masa1660–1690 kg1660–1690 kg1850–1875 kg
Dopuszczalna masa całkowita2135–2165 kg2135–2165 kg2325–2350 kg
Liczba miejsc55—
Liczba drzwi555
Uciąg (przyczepa z hamulcem)1500 kg1500 kg1500 kg
Norma emisji spalin—Euro 6E, EBEuro 6E, EB
Ocena Euro NCAPbrak ocenybrak oceny5 gwiazdek (2024)
Euro NCAP: ochrona dorosłych——90 %
Euro NCAP: ochrona dzieci——85 %
Euro NCAP: ochrona niechronionych uczestników ruchu——83 %
Euro NCAP: systemy wspomagania bezpieczeństwa——74 %
Limit amortyzacji w firmie100 000 zł100 000 zł150 000 zł

Dane z cenników i stron producenta. Tam, gdzie producent ich nie podaje, część wartości pochodzi z rejestrów (źródła niżej). „—” oznacza brak wartości w dokumentach. Bagażnik: pojemność podstawowa / po złożeniu siedzeń w litrach. Liczba bez dopisku to pomiar według normy VDA do półki (rolety); dopisek podaje, jak mierzył producent. „Do dachu” daje więcej litrów niż pomiar do półki, a przy „metodzie niepodanej” dokument nie mówi, jak liczono — takich liczb nie da się wprost porównać. Przy autach 7-osobowych podajemy pojemność przy złożonym 3. rzędzie (układ 5-miejscowy), gdy dokument ją podaje. Ocena Euro NCAP: liczba gwiazdek, rok oceny i wyniki procentowe czterech obszarów według euroncap.com (odnośnik w źródłach); niechronieni uczestnicy ruchu to piesi, rowerzyści i motocykliści. Euro NCAP podaje, że ocena jest ważna 6 lat. „Brak oceny”: Euro NCAP nie opublikował oceny tej wersji (stan na 27.09.2026). Gwarancja i przeglądy (w podsumowaniu u góry): według cennika, katalogu albo strony producenta (źródła niżej), naszymi słowami. Wiążące warunki podaje dokument gwarancyjny auta. Limit amortyzacji w firmie: od 1 stycznia 2026 r. koszty samochodu osobowego (amortyzacja, raty leasingu i najmu) liczy się do 225 000 zł dla auta elektrycznego, 150 000 zł, gdy emisja CO₂ jest niższa niż 50 g/km, i 100 000 zł przy emisji 50 g/km i wyższej (ustawy o PIT i CIT, źródło niżej). Wartość wyliczona z emisji CO₂ wersji; ustawa bierze emisję z centralnej ewidencji pojazdów, czyli z dowodu rejestracyjnego konkretnego auta. Auta wprowadzone do ewidencji środków trwałych przed 2026 r. rozlicza się według dawnych przepisów.

Wyposażenie

WyposażenieHybrid+ Excite (2026) / Plug-in Hybrid ExciteHybrid+ Exclusive (2026) / Plug-in Hybrid ExclusiveHybrid+ Excite (2025)Hybrid+ Exclusive (2025)
Tempomat adaptacyjnytaktaktaktak
Asystent utrzymania pasa ruchutaktaktaktak
Monitorowanie martwego polataktaktaktak
Kamera 360°nietaknietak
Kamera cofaniataktaktaktak
Czujniki parkowania z przodunietaknietak
Czujniki parkowania z tyłutaktaktaktak
Klimatyzacja automatyczna co najmniej dwustrefowanietaknietak
Podgrzewane fotele przednienietaknietak
Podgrzewana kierownicanieopcja (1 000 zł)——
Elektrycznie regulowany fotel kierowcytaktaktaktak
Pamięć ustawień fotela kierowcynietaknietak
Dostęp bezkluczykowytaktaktaktak
Elektrycznie otwierana klapa bagażnikanietaknietak
Bezprzewodowa ładowarka do telefonunietaknietak
Apple CarPlaytaktaktaktak
Android Autotaktaktaktak
Nawigacjataktaktaktak

Wybrane pozycje wyposażenia według dokumentów producenta — cennika, konfiguratora albo strony modelu (źródła niżej) — naszymi nazwami: „tak” — w standardzie wersji, „opcja” — za dopłatą (z ceną, gdy dokument ją podaje), „nie” — dokument podaje, że wersja tego nie ma, „—” — dokument nie wymienia tej pozycji. Pełną listę wyposażenia podaje producent.

Zdjęcia

Źródła

Reklama

BestPolisa.pl

Ubezpieczenie samochodu

Pakiety OC, AC, NNW i Assistance od wielu towarzystw, dopasowane do Twoich potrzeb.

Multiagencja ubezpieczeniowa.
Dobre ubezpieczenie w korzystnej cenie.