MG ZS to SUV marki MG z koncernu SAIC Motor. W polskich cennikach: 8 wersji (benzyna, hybryda).

Cena w promocji od
72 500 zł
Promocja dotyczy aut z rocznika 2026. Cena katalogowa od 85 500 zł.
| Nadwozie | SUV |
|---|---|
| Napęd | benzyna, hybryda |
| Moc | 115–197 KM |
| Skrzynia | automatyczna, manualna |
| Napęd kół | przedni |
| Ocena Euro NCAP | 4 gwiazdki (2024): hybryda; brak oceny: benzyna |
| Gwarancja | 7 lat lub 150 000 km |
| Przeglądy | co 12 miesięcy lub 24 000 km |
| Wersje w cennikach | 8 |
| Rejestracje w 2026 r.* | 5205 |
Wersje i ceny
| Wersja | Rocznik | Silnik | Skrzynia | Napęd kół | Cena katalogowa | Cena promocyjna | Najniższa cena z 30 dni |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MG ZS Standard | 2026 | 1.5 benzyna 115 KM | manualna (5 biegów) | przedni | 85 500 zł | 72 500 zł | 80 500 zł |
| MG ZS Excite | 2026 | 1.5 benzyna 115 KM | manualna (5 biegów) | przedni | 98 900 zł | 85 900 zł | 93 900 zł |
| MG ZS Hybrid+ Standard | 2026 | 1.5 hybryda 197 KM | automatyczna (3 biegi) | przedni | 98 900 zł | 88 900 zł | 93 900 zł |
| MG ZS Hybrid+ Excite | 2026 | 1.5 hybryda 197 KM | automatyczna (3 biegi) | przedni | 107 800 zł | 97 800 zł | 102 800 zł |
| MG ZS Hybrid+ Exclusive | 2026 | 1.5 hybryda 197 KM | automatyczna (3 biegi) | przedni | 116 700 zł | 106 700 zł | 111 700 zł |
| MG ZS Hybrid+ Standard | 2025 | 1.5 hybryda 197 KM | automatyczna (3 biegi) | przedni | 98 900 zł | 84 400 zł | 88 900 zł |
| MG ZS Hybrid+ Excite | 2025 | 1.5 hybryda 197 KM | automatyczna (3 biegi) | przedni | 107 800 zł | 93 300 zł | 97 800 zł |
| MG ZS Hybrid+ Exclusive | 2025 | 1.5 hybryda 197 KM | automatyczna (3 biegi) | przedni | 116 700 zł | 102 200 zł | 106 700 zł |
Ceny brutto w złotych według cenników producenta (źródła niżej). „—” oznacza, że cennik nie podaje tej ceny dla wersji. Najniższa cena z 30 dni to cena sprzed obniżki, którą cennik podaje przy promocji.
Dane techniczne
| Parametr | 1.5 benzyna 115 KM | 1.5 hybryda 197 KM |
|---|---|---|
| Pojemność silnika | 1495 cm³ | 1498 cm³ |
| Moc | 115 KM (85 kW) | 197 KM |
| Moment obrotowy | 148 Nm | 465 Nm |
| Skrzynia biegów | manualna (5 biegów) | automatyczna (3 biegi) |
| Napęd kół | przedni | przedni |
| Przyspieszenie 0–100 km/h | 12,5 s | 8,7 s |
| Prędkość maksymalna | 179 km/h | 168 km/h |
| Zużycie paliwa | 6,5 l/100 km | 5,0–5,1 l/100 km |
| Emisja CO₂ | 145 g/km | 113–115 g/km |
| Pojemność baterii | — | 1,83 kWh (brutto) |
| Długość | 4430 mm | 4430 mm |
| Szerokość | 1818 mm | 1818 mm |
| Wysokość | 1635 mm | 1635 mm |
| Rozstaw osi | 2610 mm | 2610 mm |
| Bagażnik | 443 / 1457 l do dachu | 443 / 1457 l do dachu |
| Masa | 1255–1260 kg | 1380–1420 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 1705–1710 kg | 1830–1890 kg |
| Liczba miejsc | 5 | 5 |
| Liczba drzwi | — | 5 |
| Uciąg (przyczepa z hamulcem) | 500 kg | 500 kg |
| Norma emisji spalin | Euro 6E EA | Euro 6 e bis |
| Ocena Euro NCAP | brak oceny | 4 gwiazdki (2024) |
| Euro NCAP: ochrona dorosłych | — | 75 % |
| Euro NCAP: ochrona dzieci | — | 82 % |
| Euro NCAP: ochrona niechronionych uczestników ruchu | — | 73 % |
| Euro NCAP: systemy wspomagania bezpieczeństwa | — | 76 % |
| Limit amortyzacji w firmie | 100 000 zł | 100 000 zł |
Dane z cenników i stron producenta. Tam, gdzie producent ich nie podaje, część wartości pochodzi z rejestrów (źródła niżej). „—” oznacza brak wartości w dokumentach. Bagażnik: pojemność podstawowa / po złożeniu siedzeń w litrach. Liczba bez dopisku to pomiar według normy VDA do półki (rolety); dopisek podaje, jak mierzył producent. „Do dachu” daje więcej litrów niż pomiar do półki, a przy „metodzie niepodanej” dokument nie mówi, jak liczono — takich liczb nie da się wprost porównać. Przy autach 7-osobowych podajemy pojemność przy złożonym 3. rzędzie (układ 5-miejscowy), gdy dokument ją podaje. Ocena Euro NCAP: liczba gwiazdek, rok oceny i wyniki procentowe czterech obszarów według euroncap.com (odnośnik w źródłach); niechronieni uczestnicy ruchu to piesi, rowerzyści i motocykliści. Euro NCAP podaje, że ocena jest ważna 6 lat. „Brak oceny”: Euro NCAP nie opublikował oceny tej wersji (stan na 27.09.2026). Gwarancja i przeglądy (w podsumowaniu u góry): według cennika, katalogu albo strony producenta (źródła niżej), naszymi słowami. Wiążące warunki podaje dokument gwarancyjny auta. Limit amortyzacji w firmie: od 1 stycznia 2026 r. koszty samochodu osobowego (amortyzacja, raty leasingu i najmu) liczy się do 225 000 zł dla auta elektrycznego, 150 000 zł, gdy emisja CO₂ jest niższa niż 50 g/km, i 100 000 zł przy emisji 50 g/km i wyższej (ustawy o PIT i CIT, źródło niżej). Wartość wyliczona z emisji CO₂ wersji; ustawa bierze emisję z centralnej ewidencji pojazdów, czyli z dowodu rejestracyjnego konkretnego auta. Auta wprowadzone do ewidencji środków trwałych przed 2026 r. rozlicza się według dawnych przepisów.
Wyposażenie
| Wyposażenie | Standard | Excite | Hybrid+ Standard (2026) | Hybrid+ Excite (2026) | Hybrid+ Exclusive | Hybrid+ Standard (2025) | Hybrid+ Excite (2025) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tempomat adaptacyjny | — | — | tak | tak | tak | tak | tak |
| Asystent utrzymania pasa ruchu | tak | tak | tak | tak | tak | tak | tak |
| Monitorowanie martwego pola | tak | tak | tak | tak | tak | tak | tak |
| Kamera 360° | nie | tak | nie | nie | tak | nie | nie |
| Kamera cofania | tak | w ramach kamery 360° | tak | tak | w ramach kamery 360° | tak | tak |
| Czujniki parkowania z tyłu | tak | tak | tak | tak | tak | tak | tak |
| Podgrzewane fotele przednie | nie | tak | nie | nie | tak | nie | nie |
| Podgrzewana kierownica | — | — | nie | nie | tak | nie | nie |
| Elektrycznie regulowany fotel kierowcy | nie | tak | nie | nie | tak | nie | nie |
| Dostęp bezkluczykowy | nie | tak | nie | tak | tak | nie | tak |
| Dach panoramiczny lub szyberdach | — | — | nie | nie | — | — | — |
| Apple CarPlay | tak | tak | tak | tak | tak | tak | tak |
| Android Auto | tak | tak | tak | tak | tak | tak | tak |
Wybrane pozycje wyposażenia według dokumentów producenta — cennika, konfiguratora albo strony modelu (źródła niżej) — naszymi nazwami: „tak” — w standardzie wersji, „opcja” — za dopłatą (z ceną, gdy dokument ją podaje), „nie” — dokument podaje, że wersja tego nie ma, „—” — dokument nie wymienia tej pozycji. Pełną listę wyposażenia podaje producent. „W ramach kamery 360°” — cennik nie wymienia osobnej kamery cofania, bo wersja ma kamerę 360°, która pokazuje też obraz z tyłu.
Zdjęcia


Źródła
- Cennik (PDF): Cennik_MG_ZS_Hybrid_R25_26_06_2026.pdf, ważny 01.07.2026–30.09.2026, pobrano 24.09.2026
- Cennik (PDF): Cennik_MG_ZS_Hybrid_R26_08_09_2026_2026-09-16-084623_qxzm.pdf, ważny 01.09.2026–30.09.2026, pobrano 24.09.2026
- Cennik (PDF): Cennik_MG_ZS_ICE_R26_08_09_2026_2026-09-09-142531_vwif.pdf, pobrano 24.09.2026
- Strona modelu: mgmotor.pl/model/zs-hev, pobrano 25.09.2026
- Ocena Euro NCAP: euroncap.com/assessments/mg/zs+hybrid/1062, pobrano 27.09.2026
- Opracowanie własne na podstawie danych o rejestracjach z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), © Ministerstwo Cyfryzacji, licencja CC BY 4.0 (warunki licencji)
- Opracowanie własne na podstawie danych z rejestru pojazdów RDW (Holandia, opendata.rdw.nl), domena publiczna (CC0 1.0) (warunki licencji)
- * Nowe auta kupione w polskich salonach, zarejestrowane od 1 stycznia do 23 września 2026 r. Źródło: CEPiK (formułka wyżej).
- Limit amortyzacji: art. 23 ust. 1 pkt 4 i 47a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i art. 16 ust. 1 pkt 4 i 49a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w brzmieniu od 1.01.2026 nadanym ustawą z 2 grudnia 2021 r. (Dz.U. 2021 poz. 2269)
- Zdjęcia: Wikimedia Commons, autor i licencja w podpisie każdego zdjęcia.