MG3 to model marki MG z koncernu SAIC Motor. W polskich cennikach: 5 wersji (benzyna, hybryda).

Cena w promocji od
64 500 zł
Promocja dotyczy aut z rocznika 2026. Cena katalogowa od 73 500 zł.
| Napęd | benzyna, hybryda |
|---|---|
| Moc | 115–195 KM |
| Skrzynia | automatyczna, manualna |
| Napęd kół | przedni |
| Ocena Euro NCAP | 4 gwiazdki (2025) |
| Ocena Green NCAP | 3 gwiazdki (2026): 1.5 benzyna 115 KM; inne napędy: brak oceny |
| Gwarancja | 7 lat lub 150 000 km |
| Przeglądy | co 12 miesięcy lub 24 000 km |
| Wersje w cennikach | 5 |
| Rejestracje w 2026 r.* | 866 |
Wersje i ceny
| Wersja | Rocznik | Silnik | Skrzynia | Napęd kół | Cena katalogowa | Cena promocyjna | Najniższa cena z 30 dni |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MG3 Standard | 2026 | 1.5 benzyna 115 KM | manualna (5 biegów) | przedni | 73 500 zł | 64 500 zł | 69 500 zł |
| MG3 Excite | 2026 | 1.5 benzyna 115 KM | manualna (5 biegów) | przedni | 79 900 zł | 70 900 zł | 75 900 zł |
| MG3 Hybrid+ Standard | 2026 | 1.5 hybryda 195 KM | automatyczna (3 biegi) | przedni | 87 950 zł | 76 950 zł | 78 950 zł |
| MG3 Hybrid+ Excite | 2026 | 1.5 hybryda 195 KM | automatyczna (3 biegi) | przedni | 94 500 zł | 83 500 zł | 85 500 zł |
| MG3 Hybrid+ Exclusive | 2026 | 1.5 hybryda 195 KM | automatyczna (3 biegi) | przedni | 101 000 zł | 90 000 zł | 92 000 zł |
Ceny brutto w złotych według cenników producenta (źródła niżej). „—” oznacza, że cennik nie podaje tej ceny dla wersji. Najniższa cena z 30 dni to cena sprzed obniżki, którą cennik podaje przy promocji.
Dane techniczne
| Parametr | 1.5 benzyna 115 KM | 1.5 hybryda 195 KM |
|---|---|---|
| Pojemność silnika | 1495 cm³ | 1498 cm³ |
| Moc | 115 KM (85 kW) | 195 KM (143 kW) |
| Moment obrotowy | 148 Nm | 425 Nm |
| Skrzynia biegów | manualna (5 biegów) | automatyczna (3 biegi) |
| Napęd kół | przedni | przedni |
| Przyspieszenie 0–100 km/h | 10,8 s | 8,0 s |
| Prędkość maksymalna | 185 km/h | 170 km/h |
| Zużycie paliwa | 6,1 l/100 km | 4,4 l/100 km |
| Emisja CO₂ | 137 g/km | 100 g/km |
| Pojemność baterii | — | 0,92 kWh |
| Typ baterii | — | NMC |
| Długość | 4113 mm | 4113 mm |
| Szerokość | 1797 mm | 1797 mm |
| Wysokość | 1502 mm | 1502 mm |
| Rozstaw osi | 2570 mm | 2570 mm |
| Bagażnik | 293 / 983 l do dachu | 293 / 983 l do dachu |
| Masa | 1162 kg | 1285–1308 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 1610 kg | 1733–1766 kg |
| Liczba miejsc | 5 | 5 |
| Liczba drzwi | — | 5 |
| Uciąg (przyczepa z hamulcem) | 500 kg | 500 kg |
| Ocena Euro NCAP | 4 gwiazdki (2025) | 4 gwiazdki (2025) |
| Euro NCAP: ochrona dorosłych | 74 % | 74 % |
| Euro NCAP: ochrona dzieci | 73 % | 73 % |
| Euro NCAP: ochrona niechronionych uczestników ruchu | 81 % | 81 % |
| Euro NCAP: systemy wspomagania bezpieczeństwa | 69 % | 69 % |
| Ocena Green NCAP | 3 gwiazdki (2026) | brak oceny |
| Green NCAP: czyste powietrze | 6,4/10 | — |
| Green NCAP: efektywność energetyczna | 5,7/10 | — |
| Green NCAP: gazy cieplarniane | 3,2/10 | — |
| Limit amortyzacji w firmie | 100 000 zł | 100 000 zł |
Dane z cenników i stron producenta. Tam, gdzie producent ich nie podaje, część wartości pochodzi z rejestrów (źródła niżej). „—” oznacza brak wartości w dokumentach. Bagażnik: pojemność podstawowa / po złożeniu siedzeń w litrach. Liczba bez dopisku to pomiar według normy VDA do półki (rolety); dopisek podaje, jak mierzył producent. „Do dachu” daje więcej litrów niż pomiar do półki, a przy „metodzie niepodanej” dokument nie mówi, jak liczono — takich liczb nie da się wprost porównać. Przy autach 7-osobowych podajemy pojemność przy złożonym 3. rzędzie (układ 5-miejscowy), gdy dokument ją podaje. Ocena Euro NCAP: liczba gwiazdek, rok oceny i wyniki procentowe czterech obszarów według euroncap.com (odnośnik w źródłach); niechronieni uczestnicy ruchu to piesi, rowerzyści i motocykliści. Euro NCAP podaje, że ocena jest ważna 6 lat. Ocena Green NCAP (ekologiczna): liczba gwiazdek (od 0 do 5, co pół), rok oceny i trzy wskaźniki w skali 0–10 według greenncap.com (odnośnik w źródłach). Czyste powietrze to emisja zanieczyszczeń, efektywność energetyczna — zużycie energii, a gazy cieplarniane — emisja CO₂ i innych gazów razem z wytworzeniem paliwa albo prądu. Od 2025 r. wszystkie trzy wskaźniki obejmują cały cykl życia auta, od produkcji po złomowanie, i Green NCAP podaje, że takich ocen nie da się wprost porównać z wcześniejszymi. Green NCAP bada jeden wariant napędu, więc ocena stoi tylko przy wersjach z tym napędem. „Brak oceny” przy Green NCAP: Green NCAP nie badał tego napędu (stan na 29.09.2026). Typ baterii według dokumentu wersji: LFP to ogniwa litowo-żelazowo-fosforanowe, NMC — litowo-niklowo-manganowo-kobaltowe. Gwarancja i przeglądy (w podsumowaniu u góry): według cennika, katalogu albo strony producenta (źródła niżej), naszymi słowami. Wiążące warunki podaje dokument gwarancyjny auta. Limit amortyzacji w firmie: od 1 stycznia 2026 r. koszty samochodu osobowego (amortyzacja, raty leasingu i najmu) liczy się do 225 000 zł dla auta elektrycznego, 150 000 zł, gdy emisja CO₂ jest niższa niż 50 g/km, i 100 000 zł przy emisji 50 g/km i wyższej (ustawy o PIT i CIT, źródło niżej). Wartość wyliczona z emisji CO₂ wersji; ustawa bierze emisję z centralnej ewidencji pojazdów, czyli z dowodu rejestracyjnego konkretnego auta. Auta wprowadzone do ewidencji środków trwałych przed 2026 r. rozlicza się według dawnych przepisów.
Wyposażenie
| Wyposażenie | Standard / Excite | Hybrid+ Standard / Hybrid+ Excite | Hybrid+ Exclusive |
|---|---|---|---|
| Tempomat adaptacyjny | — | tak | tak |
| Asystent utrzymania pasa ruchu | tak | tak | tak |
| Monitorowanie martwego pola | — | nie | tak |
| Kamera 360° | — | nie | tak |
| Kamera cofania | tak | tak | w ramach kamery 360° |
| Czujniki parkowania z tyłu | tak | tak | tak |
| Podgrzewane fotele przednie | — | nie | tak |
| Podgrzewana kierownica | — | nie | tak |
| Dostęp bezkluczykowy | — | nie | tak |
| Apple CarPlay | tak | tak | tak |
| Android Auto | tak | tak | tak |
| Nawigacja | tak | tak | tak |
Wybrane pozycje wyposażenia według dokumentów producenta — cennika, konfiguratora albo strony modelu (źródła niżej) — naszymi nazwami: „tak” — w standardzie wersji, „opcja” — za dopłatą (z ceną, gdy dokument ją podaje), „nie” — dokument podaje, że wersja tego nie ma, „—” — dokument nie wymienia tej pozycji. Pełną listę wyposażenia podaje producent. „W ramach kamery 360°” — cennik nie wymienia osobnej kamery cofania, bo wersja ma kamerę 360°, która pokazuje też obraz z tyłu.
Zdjęcia

Źródła
- Cennik (PDF): Cennik_MG3_Hybrid_R26_07_09_2026.pdf, ważny 01.09.2026–30.09.2026, pobrano 24.09.2026
- Cennik (PDF): Cennik_MG3_ICE_R26_07_09_2026.pdf, ważny 01.09.2026–30.09.2026, pobrano 24.09.2026
- Ocena Euro NCAP: euroncap.com/assessments/mg/3/1057, pobrano 27.09.2026
- Ocena Green NCAP: greenncap.com/assessments/mg-mg3-1-5-2026-0242, stan listy ocen na 29.09.2026
- Opracowanie własne na podstawie danych o rejestracjach z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), © Ministerstwo Cyfryzacji, licencja CC BY 4.0 (warunki licencji)
- Opracowanie własne na podstawie danych z rejestru pojazdów RDW (Holandia, opendata.rdw.nl), domena publiczna (CC0 1.0) (warunki licencji)
- * Nowe auta kupione w polskich salonach, zarejestrowane od 1 stycznia do 23 września 2026 r. Źródło: CEPiK (formułka wyżej).
- Limit amortyzacji: art. 23 ust. 1 pkt 4 i 47a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i art. 16 ust. 1 pkt 4 i 49a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w brzmieniu od 1.01.2026 nadanym ustawą z 2 grudnia 2021 r. (Dz.U. 2021 poz. 2269)
- Zdjęcia: Wikimedia Commons, autor i licencja w podpisie każdego zdjęcia.