Portal o chińskich samochodach.
Rzetelnie, praktycznie, obiektywnie.

MG4

MG4 to hatchback marki MG z koncernu SAIC Motor. W polskich cennikach: 12 wersji (elektryczny).

MG4
Zdjęcie: „2023 MG 4 Trophy Long Range in Holborn Blue (Front).jpg”, autor: MoCars, Wikimedia Commons, domena publiczna (CC0), zamazane tablice rejestracyjne

Cena w promocji od

100 900 zł

Promocja dotyczy aut z rocznika 2024. Cena katalogowa od 130 900 zł.

Nadwoziehatchback
Napędelektryczny
Moc170–435 KM
Napęd kółtylny
Zasięg (elektryczny)do 530 km
Ocena Euro NCAP5 gwiazdek (2022)
Ocena Green NCAP5 gwiazdek (2024): elektryczny 204 KM, 64 kWh, tylny; inne napędy: brak oceny
Gwarancja7 lat
Wersje w cennikach12
Rejestracje w 2026 r.*119

Porównaj z innym modelem

Wersje i ceny

WersjaRocznikSilnikSkrzyniaNapęd kółCena katalogowaCena promocyjnaNajniższa cena z 30 dni
MG4 Electric Standard 49 kWh2025elektryczny 170 KM—tylny130 900 zł105 900 zł110 000 zł
MG4 Electric Comfort 64 kWh2025elektryczny 204 KM—tylny147 600 zł122 600 zł126 700 zł
MG4 Electric Luxury 49 kWh2025elektryczny 170 KM—tylny152 300 zł127 300 zł135 900 zł
MG4 Electric Luxury 64 kWh2025elektryczny 204 KM—tylny156 300 zł131 300 zł135 400 zł
MG4 Electric Luxury LR 77 kWh2025elektryczny 245 KM—tylny171 600 zł146 600 zł150 700 zł
MG4 Electric XPower 64 kWh2025elektryczny 435 KM——175 600 zł150 600 zł154 700 zł
MG4 Electric Standard 49 kWh2024elektryczny 170 KM—tylny130 900 zł100 900 zł110 000 zł
MG4 Electric Comfort 64 kWh2024elektryczny 204 KM—tylny147 600 zł117 600 zł126 700 zł
MG4 Electric Luxury 49 kWh2024elektryczny 170 KM—tylny152 300 zł122 300 zł131 400 zł
MG4 Electric Luxury 64 kWh2024elektryczny 204 KM—tylny156 300 zł126 300 zł135 400 zł
MG4 Electric Luxury LR 77 kWh2024elektryczny 245 KM—tylny171 600 zł141 600 zł150 700 zł
MG4 Electric XPower 64 kWh2024elektryczny 435 KM——175 600 zł145 600 zł154 700 zł

Ceny brutto w złotych według cenników producenta (źródła niżej). „—” oznacza, że cennik nie podaje tej ceny dla wersji. Najniższa cena z 30 dni to cena sprzed obniżki, którą cennik podaje przy promocji.

Dane techniczne

Parametrelektryczny 170 KM, 49 kWh, tylnyelektryczny 204 KM, 64 kWh, tylnyelektryczny 245 KM, 77 kWh, tylnyelektryczny 435 KM, 64 kWh
Moc170 KM (125 kW)204 KM (150 kW)245 KM (180 kW)435 KM (320 kW)
Moment obrotowy250 Nm250 Nm350 Nm600 Nm
Napęd kółtylnytylnytylny—
Przyspieszenie 0–100 km/h7,6 s7,1 s6,5 s3,8 s
Prędkość maksymalna160 km/h160 km/h180 km/h200 km/h
Emisja CO₂0 g/km0 g/km0 g/km0 g/km
Zużycie energii16,8–17,0 kWh/100 km16,0–16,4 kWh/100 km16,1 kWh/100 km19,0 kWh/100 km
Pojemność baterii49 kWh (brutto)64 kWh (brutto)77 kWh (brutto)64 kWh (brutto)
Zasięg330–350 km450–465 km530 km400 km
Ładowanie DC (maks.)88 kW140 kW144 kW140 kW
Ładowanie AC (maks.)6,6 kW11 kW11 kW11 kW
Długość4287 mm4287 mm4287 mm4287 mm
Szerokość1836 mm1836 mm1836 mm1836 mm
Wysokość1504–1516 mm1504–1516 mm1516 mm1516 mm
Rozstaw osi2705 mm2705 mm2705 mm2705 mm
Bagażnik350–363 / 1165–1177 l (metoda niepodana)350–363 / 1165–1177 l (metoda niepodana)363 / 1165 l (metoda niepodana)363 / 1177 l (metoda niepodana)
Masa1620–1645 kg1651–1675 kg1751 kg1803 kg
Dopuszczalna masa całkowita2093 kg2123–2133 kg2209 kg2261 kg
Liczba miejsc5555
Liczba drzwi5555
Uciąg (przyczepa z hamulcem)500 kg500 kg500 kg500 kg
Ocena Euro NCAP5 gwiazdek (2022)5 gwiazdek (2022)5 gwiazdek (2022)5 gwiazdek (2022)
Euro NCAP: ochrona dorosłych83 %83 %83 %83 %
Euro NCAP: ochrona dzieci80 %80 %80 %80 %
Euro NCAP: ochrona niechronionych uczestników ruchu75 %75 %75 %75 %
Euro NCAP: systemy wspomagania bezpieczeństwa78 %78 %78 %78 %
Ocena Green NCAPbrak oceny5 gwiazdek (2024)brak ocenybrak oceny
Green NCAP: czyste powietrze—10/10——
Green NCAP: efektywność energetyczna—9,2/10——
Green NCAP: gazy cieplarniane—9,4/10——
Limit amortyzacji w firmie225 000 zł225 000 zł225 000 zł225 000 zł

Dane z cenników i stron producenta. Tam, gdzie producent ich nie podaje, część wartości pochodzi z rejestrów (źródła niżej). „—” oznacza brak wartości w dokumentach. Bagażnik: pojemność podstawowa / po złożeniu siedzeń w litrach. Liczba bez dopisku to pomiar według normy VDA do półki (rolety); dopisek podaje, jak mierzył producent. „Do dachu” daje więcej litrów niż pomiar do półki, a przy „metodzie niepodanej” dokument nie mówi, jak liczono — takich liczb nie da się wprost porównać. Przy autach 7-osobowych podajemy pojemność przy złożonym 3. rzędzie (układ 5-miejscowy), gdy dokument ją podaje. Ocena Euro NCAP: liczba gwiazdek, rok oceny i wyniki procentowe czterech obszarów według euroncap.com (odnośnik w źródłach); niechronieni uczestnicy ruchu to piesi, rowerzyści i motocykliści. Euro NCAP podaje, że ocena jest ważna 6 lat. Ocena Green NCAP (ekologiczna): liczba gwiazdek (od 0 do 5, co pół), rok oceny i trzy wskaźniki w skali 0–10 według greenncap.com (odnośnik w źródłach). Czyste powietrze to emisja zanieczyszczeń, efektywność energetyczna — zużycie energii, a gazy cieplarniane — emisja CO₂ i innych gazów razem z wytworzeniem paliwa albo prądu. Od 2025 r. wszystkie trzy wskaźniki obejmują cały cykl życia auta, od produkcji po złomowanie, i Green NCAP podaje, że takich ocen nie da się wprost porównać z wcześniejszymi. Green NCAP bada jeden wariant napędu, więc ocena stoi tylko przy wersjach z tym napędem. „Brak oceny” przy Green NCAP: Green NCAP nie badał tego napędu (stan na 29.09.2026). Gwarancja i przeglądy (w podsumowaniu u góry): według cennika, katalogu albo strony producenta (źródła niżej), naszymi słowami. Wiążące warunki podaje dokument gwarancyjny auta. Limit amortyzacji w firmie: od 1 stycznia 2026 r. koszty samochodu osobowego (amortyzacja, raty leasingu i najmu) liczy się do 225 000 zł dla auta elektrycznego, 150 000 zł, gdy emisja CO₂ jest niższa niż 50 g/km, i 100 000 zł przy emisji 50 g/km i wyższej (ustawy o PIT i CIT, źródło niżej). Wartość wyliczona z emisji CO₂ wersji; ustawa bierze emisję z centralnej ewidencji pojazdów, czyli z dowodu rejestracyjnego konkretnego auta. Auta wprowadzone do ewidencji środków trwałych przed 2026 r. rozlicza się według dawnych przepisów.

Wyposażenie

WyposażenieElectric Standard 49 kWh / Electric Comfort 64 kWhElectric Luxury 49 kWh / Electric Luxury 64 kWhElectric Luxury LR 77 kWh / Electric XPower 64 kWh
Tempomat adaptacyjnytaktaktak
Asystent utrzymania pasa ruchutaktaktak
Monitorowanie martwego polanietaktak
Kamera 360°nietaktak
Kamera cofaniatakw ramach kamery 360°w ramach kamery 360°
Czujniki parkowania z tyłutaktaktak
Podgrzewane fotele przednienietaktak
Podgrzewana kierownicanietaktak
Elektrycznie regulowany fotel kierowcynietaktak
Dostęp bezkluczykowytaktaktak
Bezprzewodowa ładowarka do telefonunietaktak
Apple CarPlaytaktaktak
Android Autotaktaktak
Nawigacjataktaktak
Pompa ciepłanienietak
V2L — zasilanie urządzeń z baterii autataktaktak

Wybrane pozycje wyposażenia według dokumentów producenta — cennika, konfiguratora albo strony modelu (źródła niżej) — naszymi nazwami: „tak” — w standardzie wersji, „opcja” — za dopłatą (z ceną, gdy dokument ją podaje), „nie” — dokument podaje, że wersja tego nie ma, „—” — dokument nie wymienia tej pozycji. Pełną listę wyposażenia podaje producent. „W ramach kamery 360°” — cennik nie wymienia osobnej kamery cofania, bo wersja ma kamerę 360°, która pokazuje też obraz z tyłu.

Zdjęcia

Źródła

  • Cennik (PDF): Cennik_MG4_EV_R25_26_06_2026.pdf, ważny 01.07.2026–30.09.2026, pobrano 24.09.2026
  • Strona modelu: mgmotor.pl/model/mg4, pobrano 25.09.2026
  • Ocena Euro NCAP: euroncap.com/assessments/mg/4+electric/1001, pobrano 27.09.2026
  • Ocena Green NCAP: greenncap.com/assessments/mg-4-2024-0155, stan listy ocen na 29.09.2026
  • Opracowanie własne na podstawie danych o rejestracjach z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), © Ministerstwo Cyfryzacji, licencja CC BY 4.0 (warunki licencji)
  • Opracowanie własne na podstawie danych z rejestru pojazdów RDW (Holandia, opendata.rdw.nl), domena publiczna (CC0 1.0) (warunki licencji)
  • * Nowe auta kupione w polskich salonach, zarejestrowane od 1 stycznia do 23 września 2026 r. Źródło: CEPiK (formułka wyżej).
  • Limit amortyzacji: art. 23 ust. 1 pkt 4 i 47a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i art. 16 ust. 1 pkt 4 i 49a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w brzmieniu od 1.01.2026 nadanym ustawą z 2 grudnia 2021 r. (Dz.U. 2021 poz. 2269)
  • Zdjęcia: Wikimedia Commons, autor i licencja w podpisie każdego zdjęcia.

Reklama

BestPolisa.pl

Ubezpieczenie samochodu

Pakiety OC, AC, NNW i Assistance od wielu towarzystw, dopasowane do Twoich potrzeb.

Multiagencja ubezpieczeniowa.
Dobre ubezpieczenie w korzystnej cenie.