MGS5 EV to SUV marki MG z koncernu SAIC Motor. W polskich cennikach: 8 wersji (elektryczny).

Cena w promocji od
129 900 zł
Promocja dotyczy aut z rocznika 2025. Cena katalogowa od 143 900 zł.
| Nadwozie | SUV |
|---|---|
| Napęd | elektryczny |
| Moc | 170–231 KM |
| Skrzynia | jednobiegowa |
| Napęd kół | tylny |
| Zasięg (elektryczny) | do 480 km |
| Ocena Euro NCAP | 5 gwiazdek (2025) |
| Gwarancja | 7 lat lub 150 000 km |
| Przeglądy | co 12 miesięcy lub 24 000 km |
| Wersje w cennikach | 8 |
| Rejestracje w 2026 r.* | 150 |
Wersje i ceny
| Wersja | Rocznik | Silnik | Skrzynia | Napęd kół | Cena katalogowa | Cena promocyjna | Najniższa cena z 30 dni |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MGS5 EV Excite Standard Range 49 kWh | 2026 | elektryczny 170 KM | jednobiegowa | tylny | 143 900 zł | 135 900 zł | 137 900 zł |
| MGS5 EV Exclusive Standard Range 49 kWh | 2026 | elektryczny 170 KM | jednobiegowa | tylny | 153 900 zł | 145 900 zł | 147 900 zł |
| MGS5 EV Excite Long Range 64 kWh | 2026 | elektryczny 231 KM | jednobiegowa | tylny | 158 900 zł | 150 900 zł | 152 900 zł |
| MGS5 EV Exclusive Long Range 64 kWh | 2026 | elektryczny 231 KM | jednobiegowa | tylny | 168 900 zł | 160 900 zł | 162 900 zł |
| MGS5 EV Excite Standard Range 49 kWh | 2025 | elektryczny 170 KM | jednobiegowa | tylny | 143 900 zł | 129 900 zł | 131 900 zł |
| MGS5 EV Exclusive Standard Range 49 kWh | 2025 | elektryczny 170 KM | jednobiegowa | tylny | 153 900 zł | 139 900 zł | 141 900 zł |
| MGS5 EV Excite Long Range 64 kWh | 2025 | elektryczny 231 KM | jednobiegowa | tylny | 158 900 zł | 144 900 zł | 146 900 zł |
| MGS5 EV Exclusive Long Range 64 kWh | 2025 | elektryczny 231 KM | jednobiegowa | tylny | 168 900 zł | 154 900 zł | 156 900 zł |
Ceny brutto w złotych według cenników producenta (źródła niżej). „—” oznacza, że cennik nie podaje tej ceny dla wersji. Najniższa cena z 30 dni to cena sprzed obniżki, którą cennik podaje przy promocji.
Dane techniczne
| Parametr | elektryczny 170 KM, 47,1 kWh | elektryczny 231 KM, 62,1 kWh |
|---|---|---|
| Moc | 170 KM (125 kW) | 231 KM (170 kW) |
| Moment obrotowy | 250 Nm | 350 Nm |
| Skrzynia biegów | jednobiegowa | jednobiegowa |
| Napęd kół | tylny | tylny |
| Przyspieszenie 0–100 km/h | 8,0–8,2 s | 6,3 s |
| Prędkość maksymalna | 170 km/h | 190 km/h |
| Emisja CO₂ | 0 g/km | 0 g/km |
| Zużycie energii | 16,6–16,9 kWh/100 km | 15,5–16,0 kWh/100 km |
| Pojemność baterii | 47,1 kWh | 62,1 kWh |
| Typ baterii | LFP | LFP |
| Zasięg | 335–340 km | 465–480 km |
| Ładowanie DC (maks.) | 120 kW | 139 kW |
| Ładowanie AC (maks.) | 7 kW | 11 kW |
| Długość | 4476 mm | 4476 mm |
| Szerokość | 1849 mm | 1849 mm |
| Wysokość | 1621–1633 mm | 1621–1633 mm |
| Rozstaw osi | 2730 mm | 2730 mm |
| Bagażnik | 453 / 1441 l do dachu albo ze schowkiem pod podłogą, metoda niepodana | 453 / 1441 l do dachu albo ze schowkiem pod podłogą, metoda niepodana |
| Masa | 1635–1680 kg | 1680–1725 kg |
| Dopuszczalna masa całkowita | 2080–2125 kg | 2125–2170 kg |
| Liczba miejsc | 5 | 5 |
| Liczba drzwi | 5 | 5 |
| Uciąg (przyczepa z hamulcem) | 750 kg | 750 kg |
| Ocena Euro NCAP | 5 gwiazdek (2025) | 5 gwiazdek (2025) |
| Euro NCAP: ochrona dorosłych | 90 % | 90 % |
| Euro NCAP: ochrona dzieci | 82 % | 82 % |
| Euro NCAP: ochrona niechronionych uczestników ruchu | 82 % | 82 % |
| Euro NCAP: systemy wspomagania bezpieczeństwa | 78 % | 78 % |
| Limit amortyzacji w firmie | 225 000 zł | 225 000 zł |
Dane z cenników i stron producenta. Tam, gdzie producent ich nie podaje, część wartości pochodzi z rejestrów (źródła niżej). „—” oznacza brak wartości w dokumentach. Bagażnik: pojemność podstawowa / po złożeniu siedzeń w litrach. Liczba bez dopisku to pomiar według normy VDA do półki (rolety); dopisek podaje, jak mierzył producent. „Do dachu” daje więcej litrów niż pomiar do półki, a przy „metodzie niepodanej” dokument nie mówi, jak liczono — takich liczb nie da się wprost porównać. Przy autach 7-osobowych podajemy pojemność przy złożonym 3. rzędzie (układ 5-miejscowy), gdy dokument ją podaje. Ocena Euro NCAP: liczba gwiazdek, rok oceny i wyniki procentowe czterech obszarów według euroncap.com (odnośnik w źródłach); niechronieni uczestnicy ruchu to piesi, rowerzyści i motocykliści. Euro NCAP podaje, że ocena jest ważna 6 lat. Typ baterii według dokumentu wersji: LFP to ogniwa litowo-żelazowo-fosforanowe, NMC — litowo-niklowo-manganowo-kobaltowe. Gwarancja i przeglądy (w podsumowaniu u góry): według cennika, katalogu albo strony producenta (źródła niżej), naszymi słowami. Wiążące warunki podaje dokument gwarancyjny auta. Limit amortyzacji w firmie: od 1 stycznia 2026 r. koszty samochodu osobowego (amortyzacja, raty leasingu i najmu) liczy się do 225 000 zł dla auta elektrycznego, 150 000 zł, gdy emisja CO₂ jest niższa niż 50 g/km, i 100 000 zł przy emisji 50 g/km i wyższej (ustawy o PIT i CIT, źródło niżej). Wartość wyliczona z emisji CO₂ wersji; ustawa bierze emisję z centralnej ewidencji pojazdów, czyli z dowodu rejestracyjnego konkretnego auta. Auta wprowadzone do ewidencji środków trwałych przed 2026 r. rozlicza się według dawnych przepisów.
Wyposażenie
| Wyposażenie | Excite Standard Range 49 kWh / Excite Long Range 64 kWh | Exclusive Standard Range 49 kWh / Exclusive Long Range 64 kWh |
|---|---|---|
| Tempomat adaptacyjny | tak | tak |
| Asystent utrzymania pasa ruchu | tak | tak |
| Monitorowanie martwego pola | tak | tak |
| Kamera 360° | nie | tak |
| Kamera cofania | tak | w ramach kamery 360° |
| Czujniki parkowania z tyłu | tak | tak |
| Podgrzewane fotele przednie | tak | tak |
| Podgrzewana kierownica | tak | tak |
| Elektrycznie regulowany fotel kierowcy | nie | tak |
| Dostęp bezkluczykowy | tak | tak |
| Elektrycznie otwierana klapa bagażnika | nie | tak |
| Bezprzewodowa ładowarka do telefonu | nie | tak |
| Apple CarPlay | tak | tak |
| Android Auto | tak | tak |
| Nawigacja | tak | tak |
| Pompa ciepła | nie | tak |
| V2L — zasilanie urządzeń z baterii auta | tak | tak |
Wybrane pozycje wyposażenia według dokumentów producenta — cennika, konfiguratora albo strony modelu (źródła niżej) — naszymi nazwami: „tak” — w standardzie wersji, „opcja” — za dopłatą (z ceną, gdy dokument ją podaje), „nie” — dokument podaje, że wersja tego nie ma, „—” — dokument nie wymienia tej pozycji. Pełną listę wyposażenia podaje producent. „W ramach kamery 360°” — cennik nie wymienia osobnej kamery cofania, bo wersja ma kamerę 360°, która pokazuje też obraz z tyłu.
Zdjęcia


Źródła
- Cennik (PDF): Cennik_MG5_EV_R25_08_09_2026.pdf, ważny 01.09.2026–30.09.2026, pobrano 24.09.2026
- Cennik (PDF): Cennik_MGS5_EV_R26_08_09_2026.pdf, ważny 01.09.2026–30.09.2026, pobrano 24.09.2026
- Strona modelu: mgmotor.pl/model/mgs5, pobrano 25.09.2026
- Ocena Euro NCAP: euroncap.com/assessments/mg/mgs5+ev/1109, pobrano 27.09.2026
- Opracowanie własne na podstawie danych o rejestracjach z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), © Ministerstwo Cyfryzacji, licencja CC BY 4.0 (warunki licencji)
- Opracowanie własne na podstawie danych z rejestru pojazdów RDW (Holandia, opendata.rdw.nl), domena publiczna (CC0 1.0) (warunki licencji)
- * Nowe auta kupione w polskich salonach, zarejestrowane od 1 stycznia do 23 września 2026 r. Źródło: CEPiK (formułka wyżej).
- Limit amortyzacji: art. 23 ust. 1 pkt 4 i 47a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i art. 16 ust. 1 pkt 4 i 49a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w brzmieniu od 1.01.2026 nadanym ustawą z 2 grudnia 2021 r. (Dz.U. 2021 poz. 2269)
- Zdjęcia: Wikimedia Commons, autor i licencja w podpisie każdego zdjęcia.