Portal o chińskich samochodach.
Rzetelnie, praktycznie, obiektywnie.

MGS6 EV

MGS6 EV to SUV marki MG z koncernu SAIC Motor. W polskich cennikach: 2 wersje (elektryczny).

MGS6 EV
Zdjęcie: „MG S6 EV IMG 8377.jpg”, autor: Alexander Migl, Wikimedia Commons, licencja CC BY-SA 4.0

Cena w promocji od

199 900 zł

Promocja dotyczy aut z rocznika 2026. Cena katalogowa od 203 900 zł.

NadwozieSUV
Napędelektryczny
Moc244–361 KM
Skrzyniajednobiegowa
Napęd kółtylny, 4×4
Zasięg (elektryczny)do 530 km
Ocena Euro NCAP5 gwiazdek (2025)
Gwarancja7 lat lub 150 000 km
Przeglądyco 12 miesięcy lub 24 000 km
Wersje w cennikach2
Rejestracje w 2026 r.*45

Porównaj z innym modelem

Wersje i ceny

WersjaRocznikSilnikSkrzyniaNapęd kółCena katalogowaCena promocyjnaNajniższa cena z 30 dni
MGS6 EV Exclusive 77kWh2026elektryczny 244 KMjednobiegowatylny203 900 zł199 900 zł199 900 zł
MGS6 EV Exclusive AWD 77kWh2026elektryczny 361 KMjednobiegowa4×4216 900 zł212 900 zł212 900 zł

Ceny brutto w złotych według cenników producenta (źródła niżej). „—” oznacza, że cennik nie podaje tej ceny dla wersji. Najniższa cena z 30 dni to cena sprzed obniżki, którą cennik podaje przy promocji.

Dane techniczne

Parametrelektryczny 244 KM, tylnyelektryczny 361 KM, 4×4
Moc244 KM (180 kW)361 KM (266 kW)
Moment obrotowy350 Nm540 Nm
Skrzynia biegówjednobiegowajednobiegowa
Napęd kółtylny4×4
Przyspieszenie 0–100 km/h7,3 s5,1 s
Prędkość maksymalna200 km/h200 km/h
Emisja CO₂0 g/km0 g/km
Zużycie energii16,6 kWh/100 km18,1 kWh/100 km
Pojemność baterii74,3 kWh74,3 kWh
Typ bateriiNMCNMC
Zasięg530 km485 km
Ładowanie DC (maks.)144 kW144 kW
Ładowanie AC (maks.)11 kW11 kW
Długość4708 mm4708 mm
Szerokość1912 mm1912 mm
Wysokość1672 mm1672 mm
Rozstaw osi2835 mm2835 mm
Bagażnik674 / 1910 l do dachu674 / 1910 l do dachu
Masa1908 kg2005 kg
Dopuszczalna masa całkowita2388 kg2465 kg
Liczba miejsc55
Liczba drzwi5—
Uciąg (przyczepa z hamulcem)1500 kg1500 kg
Ocena Euro NCAP5 gwiazdek (2025)5 gwiazdek (2025)
Euro NCAP: ochrona dorosłych92 %92 %
Euro NCAP: ochrona dzieci85 %85 %
Euro NCAP: ochrona niechronionych uczestników ruchu84 %84 %
Euro NCAP: systemy wspomagania bezpieczeństwa78 %78 %
Limit amortyzacji w firmie225 000 zł225 000 zł

Dane z cenników i stron producenta. Tam, gdzie producent ich nie podaje, część wartości pochodzi z rejestrów (źródła niżej). „—” oznacza brak wartości w dokumentach. Bagażnik: pojemność podstawowa / po złożeniu siedzeń w litrach. Liczba bez dopisku to pomiar według normy VDA do półki (rolety); dopisek podaje, jak mierzył producent. „Do dachu” daje więcej litrów niż pomiar do półki, a przy „metodzie niepodanej” dokument nie mówi, jak liczono — takich liczb nie da się wprost porównać. Przy autach 7-osobowych podajemy pojemność przy złożonym 3. rzędzie (układ 5-miejscowy), gdy dokument ją podaje. Ocena Euro NCAP: liczba gwiazdek, rok oceny i wyniki procentowe czterech obszarów według euroncap.com (odnośnik w źródłach); niechronieni uczestnicy ruchu to piesi, rowerzyści i motocykliści. Euro NCAP podaje, że ocena jest ważna 6 lat. Typ baterii według dokumentu wersji: LFP to ogniwa litowo-żelazowo-fosforanowe, NMC — litowo-niklowo-manganowo-kobaltowe. Gwarancja i przeglądy (w podsumowaniu u góry): według cennika, katalogu albo strony producenta (źródła niżej), naszymi słowami. Wiążące warunki podaje dokument gwarancyjny auta. Limit amortyzacji w firmie: od 1 stycznia 2026 r. koszty samochodu osobowego (amortyzacja, raty leasingu i najmu) liczy się do 225 000 zł dla auta elektrycznego, 150 000 zł, gdy emisja CO₂ jest niższa niż 50 g/km, i 100 000 zł przy emisji 50 g/km i wyższej (ustawy o PIT i CIT, źródło niżej). Wartość wyliczona z emisji CO₂ wersji; ustawa bierze emisję z centralnej ewidencji pojazdów, czyli z dowodu rejestracyjnego konkretnego auta. Auta wprowadzone do ewidencji środków trwałych przed 2026 r. rozlicza się według dawnych przepisów.

Wyposażenie

WyposażenieExclusive 77kWh / Exclusive AWD 77kWh
Tempomat adaptacyjnytak
Asystent utrzymania pasa ruchutak
Monitorowanie martwego polatak
Kamera 360°tak
Czujniki parkowania z przodutak
Czujniki parkowania z tyłutak
Wyświetlacz na przedniej szybie (HUD)tak
Klimatyzacja automatyczna co najmniej dwustrefowatak
Podgrzewane fotele przednietak
Wentylowane fotele przednietak
Podgrzewana kierownicatak
Dostęp bezkluczykowytak
Elektrycznie otwierana klapa bagażnikatak
Dach panoramiczny lub szyberdachtak
Bezprzewodowa ładowarka do telefonutak
Apple CarPlaytak
Android Autotak
Pompa ciepłatak
V2L — zasilanie urządzeń z baterii autatak

Wybrane pozycje wyposażenia według dokumentów producenta — cennika, konfiguratora albo strony modelu (źródła niżej) — naszymi nazwami: „tak” — w standardzie wersji, „opcja” — za dopłatą (z ceną, gdy dokument ją podaje), „nie” — dokument podaje, że wersja tego nie ma, „—” — dokument nie wymienia tej pozycji. Pełną listę wyposażenia podaje producent.

Zdjęcia

Źródła

  • Cennik (PDF): Cennik_MGS6_EV_R26_08_09_2026.pdf, ważny 01.09.2026–30.09.2026, pobrano 24.09.2026
  • Strona modelu: mgmotor.pl/model/mgs6, pobrano 25.09.2026
  • Ocena Euro NCAP: euroncap.com/assessments/mg/mgs6+ev/1152, pobrano 27.09.2026
  • Opracowanie własne na podstawie danych o rejestracjach z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), © Ministerstwo Cyfryzacji, licencja CC BY 4.0 (warunki licencji)
  • Opracowanie własne na podstawie danych z rejestru pojazdów RDW (Holandia, opendata.rdw.nl), domena publiczna (CC0 1.0) (warunki licencji)
  • * Nowe auta kupione w polskich salonach, zarejestrowane od 1 stycznia do 23 września 2026 r. Źródło: CEPiK (formułka wyżej).
  • Limit amortyzacji: art. 23 ust. 1 pkt 4 i 47a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i art. 16 ust. 1 pkt 4 i 49a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w brzmieniu od 1.01.2026 nadanym ustawą z 2 grudnia 2021 r. (Dz.U. 2021 poz. 2269)
  • Zdjęcia: Wikimedia Commons, autor i licencja w podpisie każdego zdjęcia.

Reklama

BestPolisa.pl

Ubezpieczenie samochodu

Pakiety OC, AC, NNW i Assistance od wielu towarzystw, dopasowane do Twoich potrzeb.

Multiagencja ubezpieczeniowa.
Dobre ubezpieczenie w korzystnej cenie.