W naszym katalogu, zbudowanym z polskich cenników, jest dziś 48 chińskich SUV-ów. 29 z nich, od 15 marek, ma wersję za 150 tys. zł albo taniej. Najtańszy kosztuje 69 900 zł, a w tej kwocie są już wszystkie rodzaje napędu: benzynowy, hybrydowy, hybrydowy plug-in i elektryczny. Porównujemy ceny, gwarancje, oceny Euro NCAP i liczbę rejestracji w Polsce.
Cena w artykule to cena najtańszej wersji z polskiego cennika producenta, brutto, stan na 1 października 2026 r. Gdy cennik podaje cenę promocyjną, bierzemy ją i dopisujemy rocznik, którego dotyczy promocja. Promocje często obejmują auta z rocznika 2025, czyli z zapasów u dealerów.
Ile kosztuje SUV z danym napędem
- Benzyna: 22 modele, najtaniej SWM G03F za 69 900 zł (promocja, rocznik 2025).
- Hybryda bez wtyczki: 6 modeli, od 84 400 zł za MG ZS Hybrid+ (promocja, rocznik 2025). Chery Tiggo 4 Hybrid kosztuje od 91 900 zł.
- Hybryda plug-in: 7 modeli, od 120 740 zł za BYD Atto 2 DM-i (cena katalogowa) i 120 900 zł za Chery Tiggo 7 CSH (promocja, rocznik 2025).
- Elektryczny: 2 modele po 129 900 zł: BYD Atto 2 (cena katalogowa) i MGS5 EV (promocja, rocznik 2025). Elektryczny Deepal S05 kosztuje od 169 900 zł, ale jego wersja plug-in mieści się w progu.
Wszystkie modele
| Model | Napęd | Cena od | Długość | Gwarancja | Euro NCAP | Rejestracje 2026* |
|---|---|---|---|---|---|---|
| SWM G03F | benzyna | 69 900 zł promocja, rocznik 2025 | 4 605 mm | 5 lat | — | 44 |
| MG ZS | benzyna, hybryda | 72 500 zł promocja, rocznik 2026 | 4 430 mm | 7 lat / 150 000 km | 4 ★ (2024), hybryda | 5 205 |
| BAIC 3 | benzyna | 74 900 zł promocja, rocznik 2026 | 4 325 mm | 5 lat / 100 000 km | — | 1 263 |
| Dongfeng Shine GS | benzyna | 84 900 zł promocja | 4 610 mm | 10 lat na wybrane podzespoły | — | 13 |
| Bestune T77 | benzyna | 89 900 zł promocja, rocznik 2025 | 4 505 mm | 5 lat / 150 000 km | — | 632 |
| Chery Tiggo 4 | hybryda | 91 900 zł promocja, rocznik 2025 | 4 320 mm | 7 lat / 150 000 km | 4 ★ (2025) | 1 972 |
| Chery Tiggo 7 | benzyna, hybryda, plug-in | 95 900 zł promocja, rocznik 2025 | 4 553 mm | 7 lat / 150 000 km | 5 ★ (2025), benzyna, plug-in | 2 393 |
| BAIC 5 | benzyna | 97 900 zł promocja, rocznik 2025 | 4 620 mm | 5 lat / 100 000 km | — | 1 781 |
| Forthing T-Five | benzyna, hybryda, plug-in | 99 900 zł promocja, rocznik 2025 | 4 565–4 600 mm | 5 lat / 150 000 km | — | 229 |
| SWM G01 Pro | benzyna | 99 900 zł promocja, rocznik 2025 | 4 670 mm | 5 lat | — | 35 |
| SWM G05 | benzyna | 99 900 zł promocja, rocznik 2025 | 4 750 mm | 5 lat | — | 11 |
| Bestune T90 | benzyna | 109 900 zł promocja, rocznik 2025 | 4 718 mm | 5 lat / 150 000 km | — | 303 |
| GWM ORA 5 | benzyna, hybryda | 109 900 zł promocja, rocznik 2026 | — | 7 lat / 150 000 km | — | 23 |
| Jetour Dashing | benzyna | 112 900 zł cena katalogowa | 4 590 mm | 7 lat / 150 000 km | — | 372 |
| MG HS | hybryda, plug-in | 117 900 zł promocja, rocznik 2026 | 4 670 mm | 7 lat / 150 000 km | 5 ★ (2024), plug-in | 5 755 |
| DFSK FX600 | benzyna | 119 900 zł promocja | 4 720 mm | 7 lat / 150 000 km | — | — |
| JAC JS6 | benzyna | 119 900 zł cena katalogowa | 4 605 mm | 5 lat / 150 000 km | — | 193 |
| Chery Tiggo 8 | benzyna, plug-in | 120 400 zł promocja, rocznik 2025 | 4 725 mm | 7 lat / 150 000 km | 5 ★ (2025) | 1 785 |
| BYD Atto 2 DM-i | plug-in | 120 740 zł cena katalogowa | 4 330 mm | 6 lat / 150 000 km | — | 1 152 |
| Changan CS55 Plus | benzyna | 122 600 zł promocja, rocznik 2026 | 4 550 mm | 7 lat / 160 000 km | — | 27 |
| Jetour X70 Plus | benzyna | 124 900 zł cena katalogowa | 4 724 mm | 7 lat / 150 000 km | — | 310 |
| BYD Atto 2 | elektryczny | 129 900 zł cena katalogowa | 4 310 mm | 6 lat / 150 000 km | — | 353 |
| MGS5 EV | elektryczny | 129 900 zł promocja, rocznik 2025 | 4 476 mm | 7 lat / 150 000 km | 5 ★ (2025) | 150 |
| BAIC 7 | benzyna | 136 000 zł promocja, rocznik 2025 | 4 745 mm | 5 lat / 100 000 km | — | 544 |
| JAC JS8 Pro | benzyna | 137 900 zł cena katalogowa | 4 825 mm | 5 lat / 150 000 km | — | 377 |
| Hongqi HS3 | benzyna | 139 900 zł cena katalogowa | 4 655 mm | 5 lat / 150 000 km | — | 148 |
| Changan CS75 Plus | benzyna | 141 400 zł promocja, rocznik 2026 | 4 770 mm | 7 lat / 160 000 km | — | 53 |
| Deepal S05 | plug-in, elektryczny | 149 900 zł cena katalogowa | 4 598 mm | 7 lat / 160 000 km | 5 ★ (2025), elektryczny | 15 |
| BYD Sealion 5 DM-i | plug-in | 149 990 zł cena katalogowa | 4 738 mm | 6 lat / 150 000 km | — | 588 |
* Nowe auta z salonów zarejestrowane w Polsce od 1 stycznia do 23 września 2026 r. Gwarancja: okres podstawowej gwarancji na samochód (lata i limit kilometrów, gdy marka go podaje). Euro NCAP: ocena z rokiem badania, przy części modeli tylko dla zbadanego napędu. „—”: brak danych w dokumentach marki albo brak oceny.
Najlepsze opcje według liczb
Najtańsze
SWM G03F za 69 900 zł, MG ZS za 72 500 zł i BAIC 3 za 74 900 zł – wszystkie w promocji: SWM z rocznika 2025, MG i BAIC z rocznika 2026. To podstawowe wersje z silnikami benzynowymi. Najtańszy SWM ma według cennika siedem miejsc.
Najdłuższa gwarancja
Siedem lat gwarancji na samochód dają MG, Chery, Jetour, DFSK i GWM (do 150 tys. km) oraz Changan i Deepal (do 160 tys. km). BYD Atto 2 DM-i, BYD Atto 2 i BYD Sealion 5 DM-i mają 6 lat lub 150 tys. km, ale baterię BYD obejmuje 8 lat lub 250 tys. km. SWM, BAIC, Bestune, Forthing, JAC i Hongqi dają 5 lat, a Dongfeng w swoich dokumentach podaje tylko 10 lat na wybrane podzespoły.
Pięć gwiazdek Euro NCAP
Najwyższą ocenę mają Chery Tiggo 7 i Chery Tiggo 8 (2025, wersje benzynowe i plug-in), MG HS (2024, plug-in), MGS5 EV (2025) oraz Deepal S05 (2025, wersja elektryczna). Euro NCAP nie zbadał wszystkich modeli z zestawienia, więc brak oceny nie oznacza słabego wyniku.
Siedem miejsc
Trzeci rząd foteli ma sześć modeli z zestawienia. Najtańszy jest SWM G03F (od 69 900 zł), a dalej SWM G05 (od 99 900 zł), DFSK FX600 (od 119 900 zł), Chery Tiggo 8 (od 120 400 zł), Jetour X70 Plus (od 124 900 zł) i JAC JS8 Pro (od 137 900 zł w wersji sześcioosobowej).
Najczęściej wybierane
Od stycznia do 23 września 2026 r. z tego zestawienia najwięcej nowych egzemplarzy zarejestrowano w Polsce dla MG HS (5 755), MG ZS (5 205) i Chery Tiggo 7 (2 393).
Na co uważać przy porównaniu
- Cena „od” dotyczy najtańszej wersji. Mocniejsze silniki, inne napędy i bogatsze wyposażenie kosztują więcej – pełne cenniki są na stronach modeli w katalogu.
- Promocja z rocznikiem 2025 dotyczy aut z zapasów. Takich egzemplarzy jest ograniczona liczba, a ceny promocyjne mogą się zmienić, zanim zaktualizujemy katalog.
- Pojemności bagażników marki podają różnymi metodami (np. MG mierzy do dachu), dlatego nie zestawiamy ich w tabeli. Metoda pomiaru jest podana przy każdym modelu w katalogu.
- Gwarancja ma warunki, m.in. limity kilometrów – szczegóły podaje dokument gwarancyjny marki.
- Nie liczymy modeli, przy których dokumenty marek, z których korzystamy, nie podają typu nadwozia – m.in. Omoda 5, Omoda E5, Jaecoo 5, Jaecoo 7, Jaecoo E5 i DFSK E5. Nie ma też marek Geely, GAC i Leapmotor, których cenników jeszcze nie publikujemy.
Źródła
- Ceny, dane techniczne, liczba miejsc i gwarancje: polskie cenniki i strony importerów. Lista dokumentów jest przy każdym modelu w katalogu.
- Oceny bezpieczeństwa: Euro NCAP.
- Rejestracje: Opracowanie własne na podstawie danych o rejestracjach z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), © Ministerstwo Cyfryzacji, licencja CC BY 4.0 (zbiór danych).





